şükela:  tümü | bugün
 • başlığın doğru hali, "yargılanmama garantisi verilirse recep tayyip erdoğan adaylıktan çekilebilir" şeklinde olan erol mütercimler iddiası.

  https://youtu.be/h28a7phhcay

  1- niye öyle bir garanti veriliyor? eğer erdoğan'ın tabiriyle "abdestinden şüphesi yok" ise bir insan yargılanmaktan neden çekinir?

  2- yanlı değil adil bir mahkeme olursa, herkes bir suç işlemişse cezasını çekmelidir veya hesabını vermelidir. böyle olmazsa şeffaf hukuk olmaz. aynı ibare iktidarı kim alırsa alsın onun için de geçerlidir. yargı bağımsız ve özgür olmalıdır. böyle mi çıkacaz muasır medeniyet seviyesine? şüpheli ve şaibeli bir şekilde?

  3- hani ilk turda alıyordu erol sen hayırdır la? bide şöyle güvenilirim böyle iddialıyım diyordun muharrem ince ile erdoğanın başkanlığı garanti
  diyordun?

  zaten azize de oy atmışsın.

  neyse.

  edit:
  kusura bakmayın bunu paylaşmam gerek.
  şu anası sikişiğe bakar mısınız:
  tık

  yani diyor ki reis bi daha sokağa salarsa sizi elimizden kimse alamaz hepinizi öldürürüz.

  bekleme paşam. seni tanımak isterim beni mutlaka ara. götüne 28'lik boy boruyu nasıl döşüyoruz hep birlikte gösterelim buradaki kardeşlere?

  hadi bakalım.
 • yar

  la
  na
  cak

  nız
 • duyduğum en saçma sapan açıklama .yüzlerce insanı çocuksuz bırakmış bir insanı neden yargılamadan torunlarıyla baş başa bırakacaksınız anlamadım ? bu kadar aciz bu kadar kaypak bir düşünce olabilir mi ?
 • verin şu garantiyi çekilsin sonra kandırdık dersiniz amk.
 • ikinci kenan evren olmasina izin verilmemeli!
 • (bkz: bak şuradan siktir git)

  oğlum bunları milleti aptal mı sanıyorlar anlamıyorum ki? sözlüğün öve öve bitiremediği bir akademisyenin zırvası.
 • o garantiyi veren ilk yargılanmalıdır.
 • elinde olsa 80 milyonun yarısını bir kaşık suda boğacak olan bir adam için söylenen söz.
 • anayasa'nın 105. maddesine göre hiçbir zaman gerçekleşmeyecek olan durumdur.

  --- spoiler ---
  e. sorumluluk ve sorumsuzluk hali
  cumhurbaşkanının, anayasa ve diğer kanunlarda başbakan ve ilgili bakanın imzalarına gerek olmaksızın tek başına yapabileceği belirtilen işlemleri dışındaki bütün kararları, başbakan ve ilgili bakanlarca imzalanır; bu kararlardan başbakan ve ilgili bakan sorumludur.
  cumhurbaşkanının resen imzaladığı kararlar ve emirler aleyhine anayasa mahkemesi dahil, yargı mercilerine başvurulamaz.
  cumhurbaşkanı, vatana ihanetten dolayı, türkiye büyük millet meclisi üye tamsayısının en az üçte birinin teklifi üzerine, üye tamsayısının en az dörtte üçünün vereceği kararla suçlandırılır.
  --- spoiler ---

  cumhurbaşkanı yalnızca vatana ihanet suçuyla ve yeni sistemde 400 milletvekilinin oyu olmadan yüce divan'da yargılanamıyor.
  evren ve şahinkaya, dönemin başbakanı'na verdikleri muhtırayla anayasa'yı ve tbmm'yi ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs vb suçlardan yargılandı.