aynı isimde "yarım (dizi)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
  • gece şarkısı.

yarım aklım bir sana erdi
    yarım kaldı sende, olsun değerdi
    kırmaya yüzsüzleştiğin kalbim
    bir tüy kadar hafif şimdi
    aklımı senden kaçırınca

gel bana anlatma
    zamanım sende dursun
    bırak yarım kalsın
    ya da al elimde kalan ne varsa

bi düş gördüm, ya da o beni gördü
    sağır bir gürültü aramızdan süzüldü
    kırmaya yüzsüzleştiğin kalbim
    bir tüy kadar hafif şimdi
    aklımı senden kaçırınca, ah!
  • hiç beklemezken girip, insanı yükseltiveren kemanlarıyla, ben öldüm'den sonra gece albümünün en güzel şarkısı zannımca.
  • 'aah' kısmı özellikle dinlenmesi gereken şarkı.

yarım aklım, bir sana erdi
    yarım kaldı sende. olsun, değerdi.
  • "yarımsın -ama tam karşımdasın:
    tam karşımdasın -ve yarım'sın-"*
  • neden saat 12:00'a yarım denmiyor da, 12:30 için yarım deniliyor, şu anda farkettim.

- saatin 13:00 olmasına kaç dakika var ?
    - yarım saat var.
    - yani saat 12:30
    - evet saat yarım`şu anda.

üstteki örnekten de anlaşılacağı üzere, saatin 13:00 olması için yarım saat var. yarıma yarım ekleyince ne olur? bir olur..

bir konuya daha kendimce açıklık getirdim. mutluyum..
  • alıntıdır:

---
    jonathan wrather mükemmel oynamış. klip mükemmel olmuş. artık böyle klipler görmek istiyoruz. ne olduğu belirsiz çıkıp anlamsızca hareketler yapan kişiler, klipleri formalite olarak görüp yapmış olmak için yapanlar yada sadece kendilerini sergileyenler sözüm sizlere.

bu arada klip londra da çekilmiş. başrolünde oynayan jonathan wrather aynı zamanda türkiyedede gösterimde olan bones adlı dizide oynuyor. ve ona 14 tane profesyonel oyuncu eşlik etmiş, birçok farklı mekanda çekilen klip iki günde tamamlanmış. ama değmiş helal olsun. çok başarılı.

---

http://www.youtube.com/watch?v=bihwedl1gyc

(bkz: top comments)
  • bu ara fırsat buldukça dinlediğim bulamadığımda da mırıldandığım gece şarkısı. sözleri mi yoksa müziği mi daha güzel karar verememekten hoşnutum.
  • açıkcası çok da beğenmediğim gece grubunun beni şaşırtacak derecede güzel şarkısı. ilk olarak ev arkadaşımla arabada giderken radyoda dinledik, beğendik, sözlerinin bir kısmını aklımızda tuttuk, google'dan şarkıyı bulduk, indirdik ve defalarca dinledik. şarkının bizdeki dış hikayesi bu kadar yüzeysel; iç hikayesi ise çok derindir.

şarkının kemanlı orkestramsı kısımlarını, teoman'ın en güzel hikayem şarkısının sonundaki vurucu kısıma çok benzettiğimi de söylemeliyim sanırım.
  • çok geç keşfettiğim ama çok sevdiğim gece 'nin çok beğendim şarkısı. kısa film tadında klibi de çok etkileyici olmuş, şarkıyı sırtlamış ama önüne geçmemiş.
  • neredeyse hiçbir kitabı sonuna kadar okuyamıyorum. çayımın tamamını içemiyorum. tabağımı bitiremiyorum. temizlik yaparken hep son bir kaç kısmı silmeden bırakıyorum. elimdeki işin sonuna geldiğim zaman öylece bırakıyorum. aşklarım da öyle sanıyorum.

bir şeylerin sonunu getiremiyorum.

yarım; benim hayatımın yaşanamayan kısmıdır.

belki de yaşanabilen.

benimle nasıl tam olacaksın ki? sen zaten bu kadar tamamken?