aynı isimde "yarım" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • 17 ağustos 1999 gölcük depremini anlatacak olan yarım dizisinde fırat temir’in hayat vereceği rüzgar karakteri depremden önce çok güzel bir hayatı ve geleceği olan bir çocuktur; ancak o karanlık gece de yaşadıkları rüzgar’dan çok şey götürecek ve rüzgar’ın yakınlarını kaybetmesine neden olacaktır.

  17 ağustos 1999 gölcük depreminin hala olumsuz etkisinin devam ettiğini göstermesi açısından yarım dizisi önemli bir sosyal sorumluluk projesi olacak ve bir depremin sadece bina yıkmadığını yıllar sonrasında bile toplumun kanayan yarası olduğunu gösterecek.

  özellikle depremin ardından gelişen travma sonrası stres bozukluğunun depremi yaşayan ve etkilenen insanlarda ne derece bir etkiye sahip olduğunu anlatması açısından da dizi çok kıymetli. senaryo yazılırken amerika’da ve türkiye’deki travma sonrası stres bozukluğu alanındaki en başarılı uzmanlarla defalarca görüşülmüş.

  dizinin oyuncusu ve senaristi fırat temir’e hollywood’un en önemli senaryo yarışmalarından truby awards’ta en iyi drama senaryosunu kazandıran 17 ağustos depremini anlatan bir dizi yarım dizisi. ilk teaser’ı, 17 ağustos’ta yayımlandı.

  teaser’ının dahi tüyleri diken diken ettiği dizi hakkındaki gelişmeleri takip etmek içim imstagram’dan sayfası takip edilebilir.
  @yarim.dizi

  izlemek isteyenler için teaserin linki

  dizinin oyuncusu ve senaristi
  (bkz: fırat temir)
 • şans verilmeli hak eden bir yapım gibi duruyor.
 • bir milletin asla geçmeyen ağır travmasına sebep olan korkunç bir doğa olayını yaşayan ve bu felakette ailesini kaybeden bir gencin hikayesini anlatacak olan bu yapımın hakettiği ilgiyi görmesini temenni ediyorum.