• volkan konak'a senin allahın yok mu be adam bu nasıl güzel söylemektir diye seslenmeme vesile olan türkü. o yarim yarim der, bünye gecenin bu vakti darmadağın olur, türkü loop a alınır, hayat bayram olur.
  • bu türküyü en neşeli zamanında dinletin birine. çok mutlu olsun ama, hayatının en neşeli dönemi olsun. yine de dinlerken "aah zalim hayat, bana neler çektiriyosun" edası ile dinleyecektir. dinlerken eşlik etmemek de mümkün değil tabi.

türkü de duygusal. biz de duygusala meyilli bir milletiz. süper oluyor işte.
  • volkan konak'ın mimoza albümündeki en iyi $arkısı.. belki de, kariyerinin en iyi $arkısı.. ` :çok mu abarttım nesen kalem ol da bende kağıt, yaz beniyarim yarim`..
    der ve alır götürür..
  • volkan konak sayesinde çok daha popüler oldu türkü. güzel söylemiş, eyvallah ama ne yaparsam yapayım ilkay akkaya yorumundan aldığım tadı bulamıyorum.

popüler olana gösterilen refleks buymuş demek ki, şimdi daha iyi anlıyorum. "herkesin izlediği-dinlediği kanallarda çalınmıyorken biliyor ve söylüyordum ben bunu" düşüncesi akıldan geçerken, birileri: "volkan konak'ın son şarkısı çok güzel!" diye sesleniyor birilerine. kendini zor tutuyorsun "ne son şarkısı be? kaç yıllık türkü o" dememek için. ben tuhafım belki ama türkü güzel. öyle de güzel, böyle de...
  • bu güzel türküyü ilk söyleyen grup çığ'ın çığ türküleri albümünde mustafa özarslan'dır. ve en güzel söyleyen de odur. üstüne tanımam. mustafa özarslan'dan dinleyin.
  • gözlerimin dolmasına neden olan ender şarkılardan.(bkz: volkan konak)
  • acıtan türkü.

harbi acıttı lan.
  • anonim bir turkumuz, sozleri:

sevdan ile dustum yaban ellere
    dalip ciktim atesler kullere
    giyin de bir carik gel ardim sira
    daglara yollara collere
    diyardan diyara bir yol
    sor beni yarim yarim
    bul beni yarim yarim
    gor beni yarim yarim
    ah beni beni

sen kalem ol da ben kagit
    yaz beni yarim yarim
    ciz beni yarim yerim
    coz beni yarim yarim

kurban olam mizrap tutan ellere
    yanik yanik turku diyen dillere
    dertli dertli nagme calan tellere
    daglara yollara collere
    diyardan diyara bir yol
    sor beni yarim yarim
    bul beni yarim yarim
    gor beni yarim yarim
    ah beni beni

sen kalem ol da ben kagit
    yaz beni yarim yarim
    ciz beni yarim yerim
    coz beni yarim yarim
  • alelade bir dizide sacma sapan bir sahnede kullanilip harcanmasindan korktugum,ilkay akkaya'nin yorumuyla tadi apayri cikan turku.keske kenarda kosede kalsa meze olmasa kimselere.
  • bana öyle gelmekte ki bu türküyü volkan konaktan başka kimse söyleyemez, söylese de dünyada en iyi söyleyen gene de volkan konaktır. bu türküyle volkan konak'ın buluşması öyle bi zirve noktasıdır ki kolay kolay erişilemez
hesabın var mı? giriş yap