şükela:  tümü | bugün soru sor
  • halk arasında tastamam şekilde "yarın bi gün" diye söylenir. bunu genelde kadın kısmısı söyler. yok, hem erkeğim hem de bunu sık sık kullanırım diyorsan istisnasındır. yok, kalabalığız, bizçokkişiyiz diyorsan, yaz. mesaj at, kötüle. ben de bunu editleyeyim, diyeyim ki, haksızmışım, bunu sadece kadınlar değil, erkekler de söylüyormuş.
    adil kullanım sınırı benzeri bi sınır var kafamda, gözlerimi kapadım ve bi sayı tuttum, tahmin et. çık çık. biraz daha çık. hah işte o. bingo. imza toplayıp, o kafamdaki sayıya ulaşır, örgütlenirseniz, editlemeyi bırak, bu entry'i yerim bile.

1) sevgili kısmısı : formülü şöyle; yarın bi gün + güven
    "olmaz, inanmam. yarın bi gün uzak kalacağız, nasıl güveneceğim ben sana? böyle performans varken rahat bırakmazlar seni oradaki kızlar.. böhühühüü"
    "yarın bir gün evleneceğiz, nasıl güveneceğim ben sana, içkiyi bırakacakmış da, maç izlemeyecekmiş. hep aynı hikayeler.."

2) anne kısmısı : formülü şöyle; yarın bi gün + "bi yığın gereksiz ev işi" ya da yarın bi gün + "çorabını giymeyi unutma oğlum canım, -34 yaşına geldim anneeee"
    "yarın bir gün misafir gelince onlara da köşedeki dönerciden 1buçuk iskender mi söyleyeceksin? kalk bi yemek yapmasını öğren."
    "para dursun biraz cebinde, hepsini harcama. yarın bi gün ihtiyacın olur. biz sonsuza kadar yokuz ya.."

erkek kısmısı için kendimi kastım kastım, bi tek şu cümle çıktı: "abi, yarın bi gün paraya/kadına filan ihtiyacın olursa kime gelicen, tabii bana gelecen lan deyyus. gel bi öpem seni."
    başkası yok. var ama otu var kadını var. o işlerden anlamıyorum ben. anlasam, size de anlatsam, hep beraber mutlu olsak, yarın bi gün karşılaştığımızda, tink, çok mühim tespitler yaptın desen filan afili olurdu. gönül isterdi ki, bilmiyorum ne isterdi. ama gönül bu, illa ister. bugün istemezse yarın bi gün ister.
    ---
    edit: gofretten çalıp çırpıp iş yapıyon diyenleriniz olmuş. ya da diyecektin, biliyorum. önlemimi baştan alıyorum. olay şöyle oldu. yolda yürüyordum. kız, çocuğu kolundan tutmuş, "yarın bi gün, blabla" diye bir cümle kurdu. son kısmı duyamadım amma kız çok ciddiydi. bana da bu durum çok komik geldi. entryyi yolda kafamdan yazdım. bi araştırınca baktım ki, sözlüğün en zeki adamı ben değilmişim. yani en zeki adamı ben olsam dahi, bu tespiti ilk yapan insan ben değilimişim. her ihtimalle ben bir şeyler değilim. ben hep iyi niyetimden ve 8. nesil olmamdan kaybediyorum suser kardeşlerim..
  • tekamülü şu şekilde:

yarın öbür gün -> yarın bür gün -> yarın bir gün
  • bir türk zaman birimi. ışık yılı gibi de düşünülebilir ama biraz daha muallak.

he evet tabi bi de "muallak" diye bir şey de var...
  • gelecekteki herhangi bir haftanın 8. günü.
  • vazgeçilmez bir felaket senaryosu klişesi. en çok ebeveyne yakışır.

misal; yarın bir gün eğlenceye diye götürürler, böbreğini çalıp atıverirler bir çöplüğe mazallah!