şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle başlattığım etkinlik.1.76 boyunda ve 100 kilo olan biri olarak; bay ve bayan bütün dombili sözlük yazarlarına çağrımdır.

bugünden sevdiğimiz her ne varsa tıkınıyor, yarın ise diyete başlıyoruz.
    uyduruk bahanelerle bu kaçınılmaz sonu artık ertelemiyoruz.
    bizler şişko insanlarız ve pantolonlarımızın ortasının yırtılmasından artık bıktık. ee öyleyse niçin daha fazla duruyoruz?
    mesela bir insanın zaaflarını anlayabilmek için o insanı bir müddet tanımak gerekir, tabi o insan şişko değilse. şişko bir insanı gördüğünüz an onun yemeye zaafı olduğunu anında anlarsınız.

kimse "ben böyleyim, beni böyle kabullenin" de demesin. şişkoluk eğer hormonsal ya da başka bir hastalıktan ileri gelmiyorsa anormal bir durumdur. sorumlusu ise sizsinizdir.
    yani bi oturuşta 2 donas yiyip, haliyle ayı gibiysek sorun bizde demektir ve bu sorunumuzu topluma dayatmanın, toplumun göz zevkini bozmanın bir anlamı yoktur.

toplumun göz zevkinden ve her şeyden önce gelen ise bizim sağlığımızdır. şişkoluk sağlığa zararlıdır. zaten bu durumu herkes bildiğinden gerekçelerini uzadı uzadıya açıklamanın bir anlamı yok.

özetle, yarın diyete başlayıp kendi kendimize zarar vermeyi bırakıyoruz. öncelikli amacımız kendi sağlığımız, ikinci amacımız ise normal insanlar gibi görünmek olmalı.

"diyet öyle kafaya göre başlanacak bir şey değildir" diyecek entel dantellerin çıkacağının da farkındayım. öyle tabi. lakin en azından abur cubur yemeyi bırakabilir, ekmeği azaltabilir, şekeri kesebilir, lokantada, kebapçıda şurada-burada 1.5 porsiyon değil sıradan insanlar gibi 1 porsiyonla idare etmeyi öğrenebiliriz.

ben bu tarihin benim için bir milat olacağına kendim adına tüm sözlük yazarlarının huzurunda and içiyorum.

diğer dombili sözlük yazarlarının da +1 ile katılımını bekliyorum.
  • şişko bir yazar olarak katıldığım harekettir. *
  • 1.92 boyunda 120 kiloluk bir hayvan olarak katıldığım hareket.
  • başlarım diyetine yaa

atın ölümü arpadan olsun arkadaş

3 günlük yalan dünyada sırf vücudum iyi görünüyor diye insanların ilgisini çekeceksem, sözlerim değil, görüntüm etkiliyorsa insanları . insan olmanın içine edeyim.
  • eşimle beraber katıldığım kampanya. lan yalnız kahvaltıya sucuk almıştık, biz kahvaltıdan sonra katılacağız sanırım yetişiriz size.
  • sigara bırakma kampanyası da eklenmelidir.
  • 162 cm boy ve 48 kilo ile benim de katıldığım eylemdir!

kesinlikle dalga geçmiyorum! yarından itibaren ben de artık sağlıklı beslenmek için sizlere katılıyorum! ve, hayatımda bir dönem azaltmış olduğum tüm katkılı yiyeceklere yeniden son veriyorum; ve spor yaptığım dönemdeki gibi protein ağırlıklı beslenme düzenime yeniden dönüyorum! sonuçta diyet yapmaktaki amaç da aynı; sağlıklı beslenmek ve de sağlıklı olmaktır! herkese iyi şanslar diliyorum!

p.s.1 : yarın başlıyorsak, bu saatte son kez puding yiyebilir miyim?

p.s12 : dukan diyetini araştırmanızı öneririm!
  • sacma eylem. sacma kampanya.

bir yandan insanlarin kendine bakmasi, forma girmek istemesi tabii ki iyi bir sey (en cok kendi sagliklari icin), yoksa fat acceptance denen sikimsonik nane ile ancak bu gerizekali kadar saglikli olursunuz:

https://www.youtube.com/watch?v=bzlyyhh3x0w (ablanin neredeyse tum video boyunca kan-ter icinde ve nefes nefese olmasi muhtesem bir ironi)

yaglarinizi mi eritmek istiyorsunuz? iyi, guzel de arkadasim zaten surekli sismanliyorsaniz (kilo almak demiyorum cunku kilo almakla sismanlamak ayni sey degil), bunun sebebi yasam tarziniz. 1 ay-2 ay yaptiginiz diyetten sonra camis gibi yemeye devam eder ve egzersiz yapmazsaniz zaten o erittiginiz yaglari fazlasiyla cok cabuk geri alacaksiniz.

yapmaniz gereken sey diyet yapmak degil, beslenme aliskanliginizi degistirmek.
  • niye yarın? bugün değil çünkü şurada 2-3 saati bile kar görüyoruz. hükmen mağlubuz ahaliler hiç girişmeyin diyete falan biz baştan kaybetmişiz.
  • nowzaradan sen misin?