şükela:  tümü | bugün
701 entry daha
  • başlık altında defalarca yazıldığı gibi ses konusunda sıkıntı var, diyaloglar duyulmuyor, müzik sesi bangır bangır. çözüm olarak yazar arkadaşın biri türkçe alt yazı ile izlemeyi önermiş, aklıma gelse kesinlikle yapardım.

diğer yazılan konu da müzikler. bu konuya da kişisel olarak değinmeden geçemeyeceğim. seda şener'den bak bana'yı keşfetmemi ve ercan saatçi'den sayenizde'yi hatırlamamı sağlamıştır. *

asıl değinmek istediğim konu kadın karakterin ettiği küfürlerin hakkını vermesi. evde denedim, onun kadar hakkını veremedim.

(bkz: yavşak)
    (bkz: amına bile koycam)

dilan çiçek deniz'in normal hayatta da sağlam,hakkını vererek, dolu dolu küfür ettiğine inandıran film. net.
  • filmde;

kadın: yani sapık bi tavrın olsa yazıyosun dicem ama anlayamadım bi garip..
    erkek: soruyorum öyle (:

gerçek hayatta;

kadın: hpff snne spk grzklı yha şu tipe bak slk msn ??
    erkek: lol
  • yabancı bir filmden uyarlama olduğu çok belli. diyaloglar eğreti duruyor.
    düşük bütçe ile çekilmiş beklenti yüksek tutulmazsa güzel film.
    netflix için çekilen ilk türk filminin daha iddialı olmasını dilerdim.

filmdeki mantık hataları ise;

--- spoiler ---

madem çok önemli bir düğün neden uçak değil de tren seyahati? (uçak korkusu varsa bile otobüs daha hızlı olmaz mıydı?)
    -birbirleri hakkinda bu kadar çok şey bilen iki insanın birbirini bir kere dahi görmemiş olması bu devirde mümkün mü?
    -evliliğe engel olmaya çalışacak kadar biten ilişkilerine bağlı iki insan bir kaç saat önce tanıdığı biri ile bu kadar çabuk sevişir mi?

filmdeki en güzel replik (aklımda kaldığı kadarıyla)
    ben dört arkadaşı olduğunu sanan tek biletli bir adam mışım meğer...
    --- spoiler ---
  • çöp film, sakın izleme uyarılarına rağmen taymline'de sürekli görünmesi, ekşisözlükte 72 sayfa entry girilmesi üzerine izleyeyim dedim. başroldeki kız ve oğlan hariç konduktör, garson ve taksici dahil 5 kişi ile bir tren kompartımanında geçen 2 saate yakın, tamamen dialog üzerine kurulu bir film olmuş. kızın sürekli küfür etmesi çok sinir bozucuydu, hele ki saçlarına hiç girmiyorum bile. metin akdülger'i atiye'den biliyordum, bence geleceği olan bir oyuncu. bu filmdeki rolünün de hakkını vermiş. bu arada trenle izmir'in 14 saat sürdüğünü de öğrenmiş olduk :) sonuçta çöp olmasa da iyi bir film olduğunu söylemek zor.
  • gerçekten hayatımda onlarca kötü film izledim ama bu film izlediklerim arasında en kötüsüydü. tek mekanda az oyuncuyla film çekmişsiniz bu tarz filmlerin vurucu noktası diyaloglardır o kadar boş muhabbet edildi ki film boyunca kaç kere uyguladığımı hatırlamıyorum bile. oyunculuklar vasat, diyaloglar berbat ötesi, filmde bazı tutarsızlıklar mevcut. sesten mi kaynaklanıyor diksiyondan mı anlamadım ama diyalogların bir kısmı anlaşılamıyordu bile bu nedenle türkçe altyazılı bir şekilde izledim haliyle sahneye her müzik girdiğinde alt yazıda gördüğüm “şu çalıyor bu çalıyor” olayı bana youtube’dan klip izliyormuşum hissiyatı verdi.

--- spoiler ---

nasıl olurda bir insanın altı yıllık sevgilisi arkadaşı ile tanışmamış olur? bu nedenle burcu ve berke’nin milano’da tanışma hikayesi bana mantıksız geldi
    --- spoiler ---

yazık bu film için harcanan zamana verilen paraya sarf edilen emekleri hiç boşuna izlemeyin
  • metin akdulger ne hos adam ya. gulusu yeter dediklerinden resmen.
  • yavan
  • ben sevdim. plot twist olayi pek mantikli gelmese de, birbirleri hakkinda bu kadar sey bilirken hele ki instagram,twitter vs bu kadar yayginken en azindan sosyal medyadan birbirlerini gormus olmalari gerekiyordu diyorum.ama bana sicak ve samimi geldi.3 kere falan durdurdum baska seylerle ilgilendim orasi ayri ama bence yerildiği kadar yok .
  • orijinal dilini dublaj gibi hissettiren bir senaryoya ve oyunculuğa sahip film. bu filme yapacağım yorumu daha fazla açarak kendisini izleyerek kaybettiğim vakti uzatmayacağım.

1/10.
  • müziklerinin kaliteli ve sevişme sahnesinin oldukça iddialı olduğu 5/10 bir film beklentilerimi pek karşılamasa da bilmediğim güzel müzikler keşfetmiş oldum
31 entry daha