şükela:  tümü | bugün
  • ilk gösterimi 2009 bahar ayında yapılan, bursa devlet tiyatrosu oyunu. senaryosu feyzullah arslan'a ve nermin ertürkmen'e ait.

konu, bir aile etrafında geçiyor. işkolik ve karısını aldatan bir baba, tek bildiği, ev işleri olan anne, eğitimli bir abla, çalışkan bir liseli abi ve haylaz çocuk. ayrıca, liseli abinin okul arkadaşı, kız arkadaşı, barmen. birkaç da ufak tefek rol var. oyuncuların hepsi de çok başarılı.

çocuklarıyla yeteri kadar ilgilenmeyen ebeveynlerin, çocuklarının hayatlarını karartabilecekleri anlatılmaya çalışılmış. yalnız, senaryo o kadar kötü ki, hiçbir karaktere tam olarak odaklanılmadığı gibi, çoğu yüzeysel işlenmiş. akla gelen sorular;
    - hortum-doktor anketinin senaryoya katkısı neydi??
    - en küçük çocuğa niye değinilmemişti?
    - neden liseli abinin akıbeti bir çırpıda anlatıldı?
    - uyuşturucu kötü bir şey, tamam; ama serap'a bir etkisini göremedik?

--- spoiler ---
    - uyuşturucunun zararı direkt öldürmesi midir? ölümden önce gelen aşamalar işlenmemişti?
    --- spoiler ---

hoş vakit geçirmek için ideal bir oyun; ancak benim gibi detay manyağıysanız, aklınıza takılanlardan, oyunu takip edemeyebilirsiniz.
  • adana devlet tiyatrosu tarafından sergilenen versiyonunu izlediğim oyun. izleyin ve ergen gençlere izlettirin.
  • bu sezon adana devlet tiyatrosu tarafından tekrar sergilenecek, tüm çocuklu ailelerin uyuşturucu ve türevlerine karşı çocuklarıyla birlikte izlemesi gereken mükemmel oyundur. umarım tüm türkiye genelindeki tiyatrolarda oynanır.
  • bugün izledim çok iyi bir oyundu. 1 saat 15 dk gözümüzü kırpmadan izledik. her kesimden insanların izlemesi gerekiyor:
    1- 18-30 yaş arası insanlar
    2- evli olanlar, ebeveyn olanlar
    3- çocuk yapmak konusunda kararsız olanlar. (istemiyorsanız yapmayın sonra oyundaki gibi gençlerin nasıl heder olduğunu göreceksiniz)
    4- liseliler
  • adana devlet tiyatrosunda sergilenen oyunu, öyküsü çok basit, mesajları çok açık olsa da hiç sıkılmadan, zevkle izledim. çünkü oyunun ritmi hiç düşmedi ve ışık-ses efektleri etkileyici kullanıldı. metin belki zayıftı, ama sahne başarılıydı.