şükela:  tümü | bugün
 • umut sarıkaya'nın son uykusuz'da kullandığı muhteşem sıfat. kısacası şöyle bir girişi vardır yazının, her şey açık ve nettir;

  "sabah 6 oldu mu tak ayaktayımdır. her sağlıklı insan gibi kalkar kalkmaz sıçarım. lifli gıdalardan bolca tükettiğim için kayısı gibi sıçarım. ardından bir bardağa kırdığım iki yumurtayı içerim. eşofmanları çeker sahilde koşarım. belediyemizin yaptırdığı spor parkurlarında aletli jimnastik yaparım. ardından eve dönerim. kahvaltımda bitki çaylarını tercih ederim, tatlı ihtiyacımı kuru kayısıyla karşılarım, ceviz olmazsa olmazımdır, belki biraz yağsız peynir. kahveyi ağzıma sürmeyeli aylar oldu, şekeri bırakalı ise yıllar. işe giderim, işimi severim. bence insan mutlu olduğu işi yapmalı. ofiste masamı süslerim. mutluyum dolayısıyla insanlara gülümserim. sevdiğim şarkıları sık sık mırıldanırım. hiç tanımadığınız birine selam vermek, insanlardan bir merhabayı esirgememek bence dünyanın güzel ve yaşanabilir bir yer olması için yeter de artar bile. bilgisayarımı açarım ona buna çocuk, yavru kedi resmi yollarım. gelen forward maillere ağız dolusu gülerim rakı ve sigara içen maymun resmine güldüğüm dün gibi aklımdadır. çünkü sigara ve rakı içmek insanlara özgü davranışlardır fakat bunu bir maymundan beklemek imkansızdır. işte ben buna gülerim... dostlarıma değer veririm, özel günlerimi unutmam. durup dururken hediyeler alırım onlara. bir işi başardığımda kendimi ödüllendiririm. bir siyah çikolata veya bir meyveli yoğurtla. kendimle barışığımdır, severim kendimi, insanları sevdiğim gibi... tanıdınız mı beni? bilin bakalım kimim ben? yarrak gibi adamım ben"
 • y.rrak gibi adam - macera no:2

  y.rrakgibiadam - bayılıyorum çingenelerin yaşam tarzına abi... müziğe ve eğlenceye adanmış bir hayat. kapı gıcırtısına oynuyolar desem yeridir... keşke çingene olsam.
  sinirliadam - e ol... kolundan tutan mı var?
  y.rrakgibi adam - olmam ama....
  sinirliadam - siktirgit lan burdan...!!
 • hakikaten yarrak gibi adamdır, adını hakedendir. o yazıdan bir kısım da ben aktarmak isterim, en çok sinir eden kısmı.

  --- spoiler ---

  "madem sordun cevap vereyim; her insan gibi kendimde beğendiğim ve beğenmediğim özellikler var. kendimde beğendiğim özellikler; dürüst, sevecen ve dostcanlısı olmam, beğenmediklerim ise; insanların söyledikleri her şeye inanmam, almaktan çok vermeyi sevmem ve yalan söylemeyi bir türlü becerememem. ki en çok bu sonuncusu için kızıyorum kendime umut" dedi. "yalan söylüyorsun orospu çocuğu" diyerek omuzlarından silkelemek istedim ama o kadar içten ve inanarak söylüyordu ki bunları, yapamadım. ve çekip gitti.

  --- spoiler ---

  bu yazıdan sonra iç sesimin sık kullandığı bir haykırış olmuştur yalan söylüyorsun orospu çocuğu.
 • uzun boylu koca kafalı çok sert* bir abimizdir.
 • (bkz: macera no 6)**

  y.g.a.: tünaydın seyit...
  seyit: günaydın abi... buyur gel kayfaltı yapalım... tüpte eppek ısıtayım sana...
  y.g.a.: teşekkür ederim seyit ama, beyaz ekmekten kaçınmaya çalışıyorum... dışardaki müthiş güneşi kaçırma derim... aypodunu ve parmak arası terliklerini alıp bana katılmaya ne dersin?..
  seyit: bunu gerçekten çok isterdim ama aypodum yok... belki terliğinin tekini verirsen sana eşlik edebilirim!..
  y.g.a.: o-oooo, güle güle seyit!..
  seyit: güle güle abi...
 • kişinin haleti ruhiyesi ile değişik anlamlar içeren çok yönlü tümce örneğin ;
  - yarak gibi adam a,g ondan birşey olmaz...
 • abercrombie tişörtü,parmak arası terliği ve ipoduyla içimizden biri. *
 • - ...abi işte bu kızların hepsi böyle zaten; bitti artık benim için şükufe.
  - bence sorunu kendinde aramalısın y.b. yine olaya subjektif bakıyorsun.
  - tonguç sen nasıl arkadaşsın lan, destek olsana olm!
  - hayır hayır, bu konuda seni destekleyemem; ikili ilişkilerde her zaman için kızdan yana düşünme taraftarıyım; ah biz erkekler! biliyorsun doğamızı; bazen çok bencil olabiliyoruz.
  - ** tamam abi dinliyorum seni, nedir düşüncelerin, sen olaya nasıl bakıyorsun, bir anlatasana?
  - biliyorsun, merve ile taa orta okulda tanışmıştık ve 15 senedir çıkıyoruz.**
  - 15 sene!
  - evet dostum, insan kız arkadaşına hak ettiği değeri verince böyle olabiliyor; merve'yi çok seviyorum.**
  - ee nasıl oluyor peki böyle?
  - çok basit: ona değe vererek.
  - abi biraz aç işte olay tam olarak nedir?
  - merve... ah, inanabiliyor musun; hala ismin andığım zaman içim kıpır kıpır oluyor...
  - ...!
  - bizimkisi metafizik bir bağlılık, ruh ikiziyiz biz. ruh ikizi olduğumuz için de aramızda bir telepati var; sanki her an merve'nin kalp atışlarını içimde duyuyorum... hal böyle olunca da, onun istekleri, onun arzuları sanki benim içimden geliyor. kalp kalbe karşıdır derler ya, bizimkisi sanki kalp içre kalp; tek yürek olduk biz...
  - ne aşkmış anasını satayım, literatüre geçebilirsiniz; tonguç ile merve...
  - bizim aşkımızın temelinde samimiyet var; o kadar samimiyiz ki, artık işi öyle bir raddeye getirdik ki, sadece bakışlarımız yetiyor anlaşmak için; bazen buluştuğumuzda, saatlerce bakışırız, tek kelime etmeden...*
  - tamam abi, anladım; şimdi bu sizin genel olay; ama ben icraat bazında neler yapıyorusun, onları merak ediyorum.
  - anlayacağın üzere sürekli merve'yi düşünürüm; merve artık benim için o değil; aynı onun için ben'in "o" olmadığı gibi, bütünleşik bir auramız var bizim.
  - abi, icraat diyorum; ne edersiniz; sürekli mi bir spritüalite bu sizinkisi?
  - ona sürekli hediyeler alırım. yaptığım bu ufak sürprizlerden çok mutlu olur; her hafta hatta bazen haftada iki üç kere sosyal aktivitelere gideriz; sinemalar, tiyatrolar, baleler, arkeoloji müze gezileri... kültürel yönde birbirimizi sürekli geliştiririz; en son wagner'in parsifal'ine gittik, ama onu nedense ikimiz de anlam veremediğimiz bir şekilde beğenmedik. fakat bu bizi üzmedi; aksine birbirimize daha fazla kenetlendik; hemen çıkışta lunapark'a gittik ve çocuklar gibi eğlendik. nerede kalmıştım? hah, spor: spor, spor, spor... hayatın olmazsa olmazı değil mi? sürekli spor yaparız, bunun için çok mutluyuz, mutluluk hormonu seviyemiz maksimumdadır; çevremize pozitif enerji saçarız. birlikteyken sürekli yanyana fotoğraf çektiririz, bu fotoğrafları facebook'taki ortak hesabımıza yükleriz ki, arkadaşlarımız ne derece uyumlu ve de mutlu bir çift olduğumuzu görsünler...
  - tonguç...
  - efendim y.b.?
  - abi, işte bu yüzden sana yarrak gibi adam diyorlar.
  - dostum biliyorsun başkalarının senin hakkında ne düşündükleri önemli değil, bence kendine bir iyilik yap ve hayatın tadını çıkart!
  - tükettin lan enerjimi!