şükela:  tümü | bugün
 • sanırım zamanla kazanılan tecrübelerle alakalı bir olay. önceleri kişinin birçok tercihine takılmayıp ondan geri durmuyorken, sonraları birçok ayrıntıya takılıp kendini frenliyorsun.
 • sebebi yaş aldıkça herkesin bir şekilde işinde gücünde olmasıdır. insanların her zaman lise, üniversite zamanlarındaki kadar boş vakitleri olmuyor. boş vakit olmayınca da aşık olunmaya aday kişi ile ilgili hayaller kuramıyorsun. hayallerde yaratılan kişiye aşık olmak, gerçek bir insana aşık olmaktan daha kolay. durum budur. hayatın belli bir döneminden sonra sadece gerçekler var maalesef.
 • insanın kaşarlaşmasından dolayıdır. yediği kazıkların bunda etkisi büyüktür. güvenmek istemez.
 • abazalık şiddetiyle ilgili bir durum. 16-21 yaş aralığındaki abazalık geçince "aşktan" kör olunmuyor.
 • aşk 'ın hickimsenin farketmedigi kadar önemli, degerli ve güzel oldugunu hissetmeye sebep olan olaydır.
  zira, yaş ilerleyince aşık olmanın zorlasması bir yana, asık olamayacagınızdan emin olursunuz. hatta olamamak degil, olmak istememek gibi bir notkaya gelirsiniz. aşk sizin için ağdalı bir histir.
  fakat tam da o yaşlarda bir kadın ya da adam karsınıza cıkar ve o an anlarsınız. boku yemissinizdir ve asık olmussunuzdur. işte o an yaşanan aşk hissinin eşi benzeri yoktur ve yıllar once hissettiginiz bir cok seyden daha kıymetlidir.
  böyle bir hikaye işte.
 • aşık olmak ile testosteron arasında bir ilişki olduğunu düşünüyorum. testosteron seviyesi azaldıkça bir erkeğin bir kadından "cinsel temelli" olarak etkilenmesi ihtimali düşer. bu noktadan itibaren kadın arkadaştır, dosttur, anadır, candır. geçmiş olsun.
 • kesinlikle doğru bir önerme. çocukluk aşkları rüzgar misali eser geçer elini tuttuğun kızın/erkeğin adını bile hatırlamazsın bir kaç hafta sonra. gençlik aşklarında pek bir farkı yoktur istisnai durumlar elbette olur ama yine gelir geçer çocuklukta olduğu gibi ama birşeyi gözden kaçırıyoruz çoğu zaman yoruluyoruz ve sıkılıyoruz. herkesi sarıp sarmalamış bir tatminsizlik doyumsuzluk sonra gözünü bir açarsın böyle bir ortamdasın ve ister istemez aşık olmak zorlaşır. yaşadıkların ise boynunda taşırsın ömür boyu.
 • yaş ilerledikçe insanların karakterlerinin, farklılıklarının netleşmesinin sebep verdiği doğal durum. birinin dış görünüşüne aşık olmazsınız, karaktere aşık olursunuz. dış görünüş de belirleyicidir ama karakterin yanında zayıf kalır. bir zamandan sonra çoğu insan profiline bırakın aşık olmayı, arkadaş olmak için bile yanaşmazsınız. bunların yanında, güven denen şeyin ne kadar zor kazanıldığını düşünürsek bu konuda seçici bir insanın aşık olması o kadar zordur. geçmişte yaşanan ilişkiler, tanınan insan profilleri bu seçiciliği doğrudan etkiler. hem aşık olmak cidden basit bir mesele değildir. çok uzun bir süreç gerektirir. zor aşık olmak en makbulüdür sevgili dostlar.
 • (bkz: kasamam)
 • resmi şarkısı bile vardır

  olmuyor yahu! olmuyor eskisi gibi. bu kötü bir şey mi, emin değilim. o kadar saf olamıyorsun. o kadar kolay değil artık inanmak.

  bi bakıyorsun homofobik, bir bakıyorsun ırkçı, bir bakıyorsun cimri, bir bakıyorsun daracık bir bakış açısı... yok kalsın. böylesi olmayıversin diyorsun.

  sonra... sonrası yalnızlık. bazen güzel, bazen çirkin. ama eskisi gibi olmaz