şükela:  tümü | bugün
  • hem fiziksel hem de psikolojik değişimler baş gösterir. kadınlarda selülit artıp yüzdeki masum ifade yerini anasının gözü ifadesine bırakırken erkeklerde pek de bir değişim olmaz. (bkz: yedisinde ne ise yetmişinde de aynı olmak)

gene de uzun bir aradan sonra yapılan bir halı saha maçı insana artık 20 yaşında olmadığını hatırlatıyor...üzülüyor lan insan. ben eskiden 4 saat tenis oynayıp üstüne 2 saat de futbol maçı yapardım lan ?! şimdi ne vakit ne de o göt var...

(bkz: ben eskiden çocuktum)

fiziksel değişimleri bir kenara bırakırsak insanın ruh hali de büyük değişimler gösteriyor. yaş ilerledikçe artistlik yapana tahammül edememek, yaş ilerledikçe arkadaşların azalması, yaş ilerledikçe aşka olan inancın azalması, yaş ilerledikçe daha geniş bir insan olmak, yaş ilerledikçe duygusallaşmak...

çok kötü lan yaşlanmak, liselilerin abi demesi, hatta amca diyen densizlerin çıkması, bayramda el öpmeye yeltenen velet popülasyonundaki artış...

ilişkiler de bir garipleşiyor. 20'li yaşların başında yaşıtlar çocuk gibi geldiği için kendinden büyüklere olan eğilim önce yaşıtlara sonra çıtırlara doğru kayıyor. bu sefer de çıtırların ilişkilerdeki tutumları çocukça geldiği için insan bocalıyor.

"don't grow up it's a trap !!!"
  • beklentiler, hayattaki öncelikleriniz ve/veya hayallerinizin de içine dahil olduğu bir grubu tanımlar. gereksiz bi sürü arkadaştan da kurtuluyosunuz. iyi oluyo amına koyim. bi faydalarını gördük sanki.
  • duygusallık kesinlikle artıyor.
  • 30 yaşındaki kadınların artık o kadar da yaşlı olmadığı gerçeğinin kabullenilmesi.

bunu fark ettiğinizde, bir büyüme eşiğinin daha sonuna gelmiş oluyorsunuz.

üzülmek yerine 35 yaşındaki kadınların yaşlı olduğunu düşünerek kendinizi yaşınızın ilerlemediğine inandırabilirsiniz. ama bu sizin 30 lu yaşlara yaklaştığınız gerçeğini değiştirmeyecektir. böyle düşünerek sadece bir süre kendinizi kandırabilirsiniz.

(bkz: zaman akışta)
  • yaşın ilerledikçe sevdiğin şeyler başkalaşıyor, sevdiğin insanlar azalıyor. hayatın, şüphesiz en güzel öğretisi yaş aldıkça arınıyorsun herkesten, herşeyden..”
  • damak tadından tutun da, konuşma tarzına kadar her şey değişir. bazı huylar ebeveynelere çekiyor hatta. misal, her ortamda uyuyabilirdim, günün her saati de. ancak anneme öyle bir çektim ki, artık tamamen karanlıkta ancak uyuyabiliyorum ve gündüz uykusundan mahrum kaldım.
  • kurulan hayaller.
    hedefler.
    öncelikler.
  • tahammül seviyesi kesinlikle.
    artık bir insana laf anlatmaya çalışacağına deveye hendek atlatmayı seçiyorsun. kafa götürmüyor.
  • saçlarım. saçlarım beyazlıyor amınakoyim durduramıyorum. bir formul yazın yardım edin !! ( cevizkabugu dıyene söverim)
  • - düşünceler
    - tahammül sınırı
    - karakter