şükela:  tümü | bugün
  • ailenin en küçüğüyseniz eğer ebeveynleri çekilmez yapmaktadır. kuşak farkı artı tahammülsüzlük resmen kombo yapıyor.
  • benim için yanlış bir ifade. 30'umdayım ve hiç olmadığım kadar tahammüllü olduğumu hissediyorum.

bence olgunlaşmak insanın tahammül çıtasını yükseltiyor. tahammülsüzlük, yerini anlayışa bırakıyor. eskiden tahammül edemediğim insanları ve durumları artık daha iyi tanıyorum. artık daha hazırlıklıyım. hayattan ve insanlardan daha gerçekçi beklentiler içindeyim. kolay kolay hayal kırıklığına uğramıyorum ve sinirlenmiyorum.
  • tahammülsüzlüğün ilerlemesi aslında yaş ilerledikçe değil; benzer şeylerin yeterince, hatta bazı durumlarda fazlasıyla deneyimlenmiş olmasından kaynaklıdır. vakti zamanında benzer şeylere o kadar çok tahammül etmişsinizdir ki, artık tahammül etmenin bir manası olmadığını ya da sonucu değiştirmediğini çok iyi bilirsiniz.
  • yaşanmışlıklarla doğru orantılıdır.
  • 20lerin başında bende oluşan durumdur. eskiden herkese iyi davranan, dert ortaklığı için biçilmiş kaftan olan, kendi çabalarıyla arasının kötü olduğu insan sayısı çok çok az olan sizi, tahammülsüz bir eşeğe dönüştürür yıllar. artık kendinizi düşünmeye başlamanın gerekliliğinin getirdiği bir yan etki olarak düşünüyorum ben bunu. insanın kendine olan sevgisini de azalatabilir ama bu durum. insanları düşün düşün nereye kadar değil mi ? asıl eşeklik budur belki de..
  • istiklaldeki kalabalık insana fazla gelir, garsonun yanlış siparişi getirmesi fazla gelir, arkadaşınızın söz verdiği saatten geç gelmesi fazla gelir...
    hepsi olur bunların, kısaca insanlar fazla gelir size. olur... endişe etmeyin.
  • doğru bir tespittir. otuz olmadan çocuk yapın.
  • ileri yaşta biri olarak tam tersinin daha doğru olduğunu düşünüyorum.
  • az konuşmanın da ekürisi olduğu durum. evet konuşmaya, izah etmeye de tahammülüm yok.

keşke etrafımdakiler zihnimden geçeni anlasa. (küfürler de dahil)