şükela:  tümü | bugün
  • doğum gününe bir gün kalsa dahi yeni yaşını kabullenmeyen insanlardır.
  • facebook profillerinde doğdukları yılı gizlerler.

sen de mi gizliyorsun? o zaman sen de yaşlanmışsın demektir.
  • doldurdukları yaşı söylüyorlarsa takıntılı değil, matematiği kuvvetli insanlardır. doldurulan yaş gerçek yaştır, gün alınan yaşın bitmesi için geriye kalan 365 günün tamamlanması gerekir. aksi takdirde bebekleri doğar doğmaz 1 yaşında kabul etmek icap eder.
  • surekli sevgilinizle aranizda olan yasi dert ederler.
  • geometrik olculer konusunda da takintili davranislar gosterebilirler.kucuk ebatlar kabul gormez.
    zira yegane motto "buyuk"tur.
  • yeni yaşına girmesine yakın, içinde bulunduğu yaşı sık sık dillendirerek yakın çevrede algı oluştururlar ki uzun süre o yaşta olduğu düşünülsün. ah onlar ne çakaldır ah.
  • yaslari soruldugunda dilleri soylemeye varmadigindan dogum tarihlerini soyleyen insanlardir.
  • ne yazık ki, kendi hayatını yaşamayı bırakmış insanlardır bunlar.
    halbuki önüne ne gelirse yaşayacaksın, işte ne geçmişte ne gelecekte, şimdiki zamanda yaşamak lazım.
    ben bunu ileri ergenlik sendromu olarak görüyorum, ergenken daha yaşlı insanlara özenirsin, çünkü daha olmamış şeyler vardır hayatında, yaşın ilerleyince de geçmişe öykünüyorsan, demek ki hala bir şeyler olmamış, eksik, oldurmak lazım.
  • sizden bir yaş bile küçük olsa bunu üstünlük olarak görürler bir ayağı çukurda yaşlı muamelesi yaparlar. "yav sen derdine yan ben minyonum her daim genç göstercem" dersin bozulurlar. var bunlardan etrafımda bir kaç tane. valla iki tane patlatasım geliyor
  • aklından zoru olan insanlardır.

her yaşın güzelliği ayrıdır. bir kısım insan yaşını saklar makyajdı botoks'tu derken yaşını gerçekte ne kadar saklasa bile gerçekler acıdır. eceli gelen insanın günü geldiği zaman öleceğini bildiğinden mütevellit yaş takıntısı olsa'da gerçekte yaşlıdır.