• zamanla sizin de o şehirden aldığınız keyfi yok edecek olan insandır. nedense şehirler pozitif elektriği yansıtma konusunda cimriyken, negatif elektriği en ücra köşelerine kadar yaymada son derece bonkördür. hele de büyük şehirler.

yaşadığınız şehri sevebilmek için etrafınızda o şehri sevmeyen insan bulundurmamaya gayret edin.
  • bir süre izmir'de yaşadıktan sonra istanbul'a dönen insandır. **
  • sevdiği şehirde yaşayamayan insan.
  • sekil a da bulunan zavalli ben. evet sevmiyorum gittigim her yer bana guzel geliyor ama kurtulamiyorum 30 yasima geldim hala aptal gibi umut ediyorum. (bkz: adana)

her nerde degilsem orda mutlu olacagima eminim
  • "ya sen eksiksin bu şehirde ya da ben fazlayım" dedirten durum.

bir şehir içindeki insanlarla anlam kazanır. yoksa hayatında böyle insanlar, o şehri bir an evvel terk etmek istersin. ınsan oğlu bağlanmak ister ya da diğerlerini boşver ben bağlanmak isterim. birine, bir eşyaya, yaşadığım şehre.. bir şehre bağlanmak için de illa biri lazımdır zannımca..
  • bu insanların bir türü de; sevmediği şehre çalışmaya gelip kendi şehri ile kıyaslama yaparak ekmek yediği şehri kötüler. hem de o şehrin yerlisine... doğal olarak yerlinin de "ulan siktir git o zaman ne duruyorsun burada" diyesi gelir bu iki yüzlü insana.

adam kalkmış ülkenin diğer ucundan gelmiş bana benim memleketimi kötülüyor. boş boş bakıyorum adama kendi kendine monolog halinde bitiriyor konuşmasını.

insan seçme kriterlerimden biridir bu. bi bok olmaz bu insandan.
  • babamın evinde oturmak ve kira ödememek için katlandığım durum eki. ama hiç bir şehri kıyaslamıyorum da istanbul gerçekten yaşanacak bir şehir mi! sabahları dolmuş metrobüs çilesi sadece ev ve iş yeri arasında gelip geçen yaşam istanbul'u sevdirir mi gerçekten.
  • yaşadığın yer,
    sevdiğin insanlar kadar güzeldir...
  • dengesizdir.
    hem yaşadığı şehri sevmez, kötüler hem de o şehirde yaşamaya devam eder.. o zaman defol git mutlu olacağın şehre, sizin mendebur suratınızı çekmek zorunda değiliz başka insanların enerjisini sömürmeyin.
hesabın var mı? giriş yap