şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlarla arabaya doluşup uzaklara gitme halinde vuku bulan olay. bir de bungee jumping yaparken hissetmiştim ki anlatılmaz yaşanır.
  • yoğun acı yada mutluluk ile tetiklenen, fakat süreklilik arz edemeyen garip duygu.
  • yav yine o günleri andım gözlerimden yaş geldi.doğuda tam civcivli zaman çatışmalara giriyorsun.heryer tozduman ve biranda herşey susuyor zaman geçiyor siperinden çıkıyorsun ve güneşe bakıp yaşadığını hissediyorsun.şükredip arkadaşlarının yanına koşuyorsun.
  • yaşama değebildiğin anlarda gerçekleşir, sık sık gerçekleşmesi yaşama sevincini arttırdığından tavsiye edilir birşeydir. bazen bir çiçeğin açışında, bazen bir bebeğin gülüşünde, bazen sevgilinin bakışında, bazen bir martının kanadında, bazen de yolculuk etmekte olduğun otobüsün koltuğundaki yırtıkta farkedebilirsin. güneşin iliklerini ısıtması gibidir, aldığın sıradan nefeslerin aslında sıradan olmadığını hissetmeye benzer, o an kainattaki tek başınalığını farkeder ama yalnız olmadığını hissedebileceğin şeyleri algılayıp hayatla barışırsın...

ürkütücü olabilir ama güzeldir
  • mıknatıs hikayesinin yaşanmışlığıydı bizimki...
    kolarındayım, sarmaş dolaş olmuşuz; dingin, sakin, huzur dolu uzanmışız. belki kapanır gözlerimiz birazdan, belki yine kahkahalarla bölünecek sessizlik, belirsiz şu an... ben sana doymuşum -sadece şu saniye- biliyorum sarmalanmış kolların uzaklaştığı zaman tekrar acıkacağım... "sonsuz bir mutluluk bu" diye geçiriyorum içimden, "işte tam şu an ölebilirim mutluluktan, huzurla ve gözüm arkada kalmadan"... sana da söylemeliyim... benden önce davranıyorsun yine "işte insan şu an için yaşar"...
  • hayattan beklentileri olmak, bişeylerin olmasını umut etmek, ağlamak, gülmek, kışın soğuktan yüzünün ellerinin acıdığını hissetmek, yazın kızgın kumlardan serin sulara atlamak, baharda sokaklarda salına salına yürümek, etrafına bakınmak, farketmek ve içinde hep çalan bi şarkısı olmak
  • (bkz: aşk)
  • çok çişinin olduğu bi anda,içine girip işenebilecek bi tuvalet bulmak