şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
730 entry daha
  • yalnız diziden sonra yayınlanan sohbet gecesi de çok manidar. entrika sonrası günahlardan arınma seansı gibi adeta.
  • tesadüfen bir kaç defadır denk geldiğim ve neler olduğunu anlamaya çalıştığım dizi dallas a rahmet okutturur. zamanın tek entrikalı dizisiydi ama bizim senaristler amarigan televizyoncularına duman attırmış maşallah. herkes birbirinin kuyusunu kazmaya çalışıyor adeta santraç oyunu gibi dizi. birisi hamle yapıyor; akabinde tak başka birisi.

edit: ayrıca lila mıydı işte o kızın saçı kılığı da nedir öyle 1983 senesinden kalma gibi. kızın tipi 80'lerin ortalarından çıkmış gibi adeta.
  • 17 sınıf oyunculuk ile ışıkçısından kameramanına, yönetmeninden, senaryosunu hazırlayan elemanlarına kadar buram buram kalitesizlik kokan dizi.
  • kaya ve ender evlendiğine göre leyla ya da ayşe her ne haltsa gidebilir, yerine enderle canerin gerçek kız kardeşleri jr. ender karakterinde biri olarak gelebilir mesela, ha bi de uyuz yiğit ve mıymıntı lila da zeyneple alihan gibi “bizi kimsenin tanımadığı bir yere gidelim” diye dünyanın teeee öbür ucuna gidebilirler.*
    bu sezon halit’in kızlarında zeka geriliği mi oldu noldu anlamadım zehra da lila da gereksiz bir saflık geldi, zaten yeni lila hiç olmadı bu diziye.
    yıldızı da şişirmeyin lütfen 3.sezonun ilk bölümlerdeki hali iyiydi şimdi herkes “yıldıza çok gülüyorum yhaa” diye diye abarttınız kızı eğreti duruyor.
  • zehra umarsız olsa da hiç de saftrik bir kız değildi eski sezonlarda. alihanla zeynebin tuvalette öpüştüğünü çok da güzel yerde söyleyivermişti. zehra ne enderden ne de yıldızdan çekinmemişti, şahikayla birlikte ezdiniz kızı. eğer eski günlerine döneceksr içkiye de tekrar başlayabilir. benim için bir sorun yok. bu arada ben karakterlerin mağdurluğundan ezikliğinden bahsederken, karakterin yersizliğinden ziyade onlara yazılan senaryodan hoşnutsuzum. yıldızın babasının erimi vurmasına, ayşenin kocasının da karısına tecavüz etmesine gerek yoktu. onları da oyuna dahil edebilirlerdi. taze kan eğlenceli olurdu. bu arada ayşe/leyla karakteri ben sizin kardeşinizim diye yamanarak dolandırıcılık yapmış olmuyo mu? ezik mağdur olması bunu haklı mı çıkarıyo. enderin her türlü gıcıklığı çok normal değil mi?
  • bu diziyi nasıl bir mavi filtre ile çekiyorlarsa insanların gözlerinin beyaz kısmı bile mavi amk. ortamda her yer mavi görünüyor.

işin uzmanı değilim de, görüntü yönetmeni bana kalırsa acayip amatör. vur demişler öldürmüş.
  • leyla ile ilgili her büyük gelişmede bu sefer diziden çıkaracaklar şu kızı diye sevinirken yine başka bir yerden çıkıyor.
    çok mu seviyor bu yapımcılar bu kızı özel bir anlaşma falan mı var yoksa.
    çıkaramadılar bir türlü diziden.
    leyla kalsın tuvana türkay gitsin yerine başka bir kız gelsin razıyız artık.
42 entry daha