• lütfen fox tv, birkaç oyuncuyu öldürüp yenilerini ikame edip bu diziyi gelecek sezon da izlemek istiyoruz. senaryo çok zırva olabilir ama pazartesi akşamları kahkaha ile ve eda ece'nin neredeyse tek kişilik şov yapmasını hayranlıkla izleyebileceğiniz süper absürt dizi.
  • caner; "abla sen hic matematik sorusu çözme hevesiyle oturup yas probleminde çocuğun yasini babadan büyük buldugundaki hayal kırıklığını yasadin mi"*

not; aklimda kaldigi kadariyla yazdim tekrar karsima cikarsa duzeltirim
  • son dönem durgunluğunu atarak eğlenceli bir bölümle ekrana gelen dizi.

ender'in içindeki görümcelik damarı kabardı. gamzeciğim, ender'e o bilekliği hediye edeceğine borç para ya da arabasının anahtarını felan isteseydin daha az canını yakardın.

bu arada yıldız'ın gelinlik alışverişinde, beyaz elbiseyle şöyle bir salınarak yürümesi bile kumru'yu 7 kat yerin dibine sokup çıkarmaya yetti. bu yıldız'ı özlemiştik.

edit: asuman hanım sahnelerini azaltarak, kumandanın mute tuşunu kullanmaya mecbur bırakmadan diziyi izlememe sebep olan senaristlere teşekkür ediyorum.
  • finger bowl sahnesi shrek 2 filminden alıntı asdjkl
  • bu ekin kumru'nun nazını nasıl çekecek acaba ? doğanın gerçek yüzü de ortaya çıktı. handan demişti boşuna bu zenginliği ve kızımı bırakmadım diye. aslında baştan belli kibar mibar adam da adam o kadar kontrol manyağı ve hırslı ki böyle çıkmasına pek de şaşırmadım
  • doğan'ın çakal çıkmasına şaşıranlara çok şaşırdım. normal şartlarda bir dizide murat aygen göründüğünde entrika çanları çalıyor demektir çünkü. adam önceki dizilerinde hz. yusuf'u canlandırmış gibi davranmayın allah aşkına. tdk'nın sözlüğünde entrikanın karşısında murat aygen, musa uzunlar, nebahat çehre yazıyor. zaten murat aygen mucize doktorda oynarken mucize doktor olmasa bu adam şimdi yasak elmadaydı derdim ve beklenen de oldu. musa uzunlar'ı da çok istiyorum. tam robdöşambrla salonda viski içecek tip var adamda. önceki entrylerimden birinde de dediğim gibi yasak elma fakir ama gururluların dizisi değil, zengin ve çakalların dizisi... gurur, özveri, fedakarlık, dostluk isteyene milyonlarca öyle dizi var zaten. iyilik görmek isteyen süper baba ya da mahallenin muhtarlarının eski bolumlerini youtubedan izlesin.
    bu arada, asuman yavşağının sahnelerinin azaltılması benim de dikkatimi çekti. yetmez ama evet... şu araba sedai'ye çarpacağına asuman'a çarpsaydı keşke. hiç olmazsa afgana, pakiye kovalattırın asuman'ı.
    yalnız, bu feedo katar emiri şeyh temim bin hamad al sani'ye benzemiyor mu? zaten katar emiri ve anası da yasak elmaya koyulsa sırıtmazlar. ama emir olduğu için oynamaz tabi yasak elma'da :)
  • musa uzunlar'ın aynı iskender büyük gibi önüne gelenin isminin sonuna -im , -ım koyduğunu düşünsenize sjdmfmgmg. "gel enderim gel, gel yıldızım gel, bana pörtlek gözlerle bakma canerim " nwmemrmfmfmg.. bir de deli hüsnü de gelsin. komedi unsuru olsun nenenfmgngmg.g
  • yıldız ender ve halitten bahseder*
    -gamze:ne?!
    -yıldız: aman çok uzun hikaye bir ara en baştan izlersin!
  • yine harika bir bölüm,endo ve yıldız sonunda tekrar...

umarım şu diziyi bitirmek gibi bir hata yapmazlar.. arka sokaklar gibi ömrü olsun inşallah..
  • emir, yeni ilişkisinde aradığı mutluluğu bulamayan caner'i teselli etmektedir;

emir: umutsuzluğa kapılma kardeşim.
    caner: asıl umutsuzluk bana kapıldı. işin kötüsü ben de ona karşı boş değilim.

caner... gel sarılalım karşm...
hesabın var mı? giriş yap