• yeni keşfettiğim, emprovize türk ezgileri çalan grup.
    gardrop fuat adlı halk türküsü için
  • salih korkut peker, onur ertem ve hakan görkem bıyık'tan oluşan trio'dur. muazzam bir karışım ortaya çıkmıştır. sanki böyle tam aranan şeyi yapıyorlar denebilir. türk müziğini çok da sentezlemeden olduğu gibi ama enerjisel anlamda çok yükseğe taşıyarak icra ediyorlar. dinleyiniz, dinletiniz.
  • bir mumdur türküsünü başka bir âleme taşımış trio.

ahey, ahey, yeah!
  • dün akşam, asker halimle koğuşumun bir köşesinden sziget türkiye finalini izlerken tanıştım kendileriyle. yağı, unu, şekeri bizden istemiş yasakları da kendilerinin getireceğinin söz vermişlerdi, onlar sözlerinde durdu biz de elimizden geldiğince diğer malzemeleri sağladık* ve sonucunda güzel bir yasak helva meydana geldi. iyice kavrulmuş, kokusu müthiş, finali kazanmış ve sziget’e gidecek bir helva! o kadar güzel olmuştu ki; adem, elma ve helva ağaçları olsa elmayı bırakır helvadan bir ısırık alır tam cennetten atılacakken rabbim dur biraz da yolluk alayım derdi kesin. neyse, fazla uzatmadan kendilerini tebrik ediyor ve bundan sonra da aynı, başarılı bir şekilde devam edeceklerine inanıyorum. he, bi bilet sözümü aldım, hatırlat dediler. gün gelir hatırlatırım, vermezlerseler..... canları sağ olsun. güzel müziğe devam etsinler yeter.

tebrikler yasak helva, sziget’te de iyi eğlenceler!
  • bugün ilk albümleri (bkz: rektefe) ile cümbüş var dedirtmişlerdir.

spoti linki
  • baba zula, erkin koray, biraz da cahit berkay karışımı gibi. salih korkut peker de sözlükteki papalina tava imiş. ona da ayrı şaşırdım. yıllar evvel takip ediyordum kendisini. az tanıdık ile övünmek gibi oldu böyle deyince de ama öyle. yapacak bir şey yok. adamlar gerçekten şahane.
  • acilen canlı performanslarına kıyak kafayla gitmek istediğim topluluk. bayıldım.
  • harika bir albüm yaptılar. insanın arkadaşı olunca ayrı bir gururlanıp reklam yapıyor. albümde ise gaz bulutu, hayy ve ayı boğuluyo mutlaka dinlenmelidir. tabi.
  • aziz vukolos kilisesi nde çaldılar bu gece, davul sesi çok önde kaldı cümbüşü duyamadık fakat adamlar müthiş tabi
  • ilginç müzikler yapıyorlar, dinleyin de dinletin de
hesabın var mı? giriş yap