şükela:  tümü | bugün
  • altina hic bir entry giremediginiz basliklardir.
    sozlukte boyle basliklarin var oldugu efsaneleri gezerdi ama artik bilinen bir tanesi var.

(bkz: ece erken)
    edit: yasakli basliklar statusunden cikmis bir basliktir artik kendileri... ama zamaninda boyle bir olay oldugu bilinsin, hatirlansin diyerek entry' mi silmiyorum.
  • bir teorik kirilma noktasi. sozluk matrixinde yeni bir safha...
  • bazı şeylerin asla ve asla bir tanımı bile hak etmediğini gösteren sözlük özelliği.. sahi ne gerek var klavyenin yaylarını yormaya bir şirret için?
  • domino etkisinin ilk dominosu olursa ya? rocco siffredi, ulkemizdeki ceren nufusu, minibusculer dernegi uyeleri falan ece'nin actigi yoldan giderlerse halimiz nic'olur?
  • sözlükteki bir bugdan ya da bakım onarım çalışmaları nedeniyle az önce bütün başlıklar yasaklıydı...

sözlüğü ilk açtığımda fiat 126 bis başlığı ile karşılaştım ve yasaklıydı... alla alla tofaş sözlüğe "hakkımızdaki irençç meyilleri silin" mi dedi diye paranoya yaptım, murat 131, doğan görünümlü şahin gibi başlıkları denedim... onlar da yasaklıydı... vay be tofaş ' a bak derken kendi kendime farkettim ki tüm başlıklar yasaklı... ulan uçtuk mu naaaptık diye ben tuşuna bastım... e duruyordum işte... millet de bi yandan haldır huldur entry giriyordu... bu sefer de yaw, acaba bizim şirket mi yasak koydurttu ip listesi filan verip, olur ha insider minsider durumları hesabı...

derken düzeldi kendi kendine...

bu da böyle bir anımdı.
  • (bkz: harun yahya)
  • en azından burda olmamasını istediğim bir olguydu. belki hukuki problemler belki de kişisel sebeplerden dolayı bu başlıklar yasaklı durumda olsalar bile, bana sözlükteki yasaklı başlık kavramı humanist faşist ya da japon lepistes gibi geliyor.
  • bunların çoğu bir zamanlar sözlükte denetim bugünkü kadar sıkı değilken açılmış, altına epeyce entry girilmiş, ancak içinde bir kişiye, kuruma, dine, millete vs. karşı kanunen hakaret unsuru teşkil eden ifadeler barındırdığı için tüm entrileri silinerek kilitlenmiş başlıklardır. sözlükte dolaşırken bir-iki sene önce okuduğunuz bir başlığın birdenbire aklınıza gelivermesi ve o başlığa göz atınca yasaklandığını görmeniz ve saf saf gidip sözkonusu başlığa yasaklı diye bkz vermeniz, dakikalar içinde götümüze girebilir gerekçesiyle ispiyonlanıp çaylak edilmenizle sonuçlanır. o bakınızın yanında 'aa, bir zamanlar buralar hep entry idi*, şimdi yerinde yeller esiyor' şeklinde açıklama yapmış olmanız da durumu kurtarmaz. akabinde bu mel'ûn başlıkların adının bile anılmasının tehlikeli ve yasak ve hatta zinhar günah olduğunu* bir daha unutmamak üzere öğrenirsiniz.

bazıları da zararsız gözüktükleri için neden yasaklandığı tam olarak anlaşılmaz; anlaşılması istenmez, açıklama yapılmaz çünkü ısrarla. (bkz: #9010694)

hepsinde, altlarında metin kutusu olmadığı halde ukte doldurma düğmesi* meraklı melahatler için tuzak gibi sırıtmaktadır. ne kadar merak edilse de başa gelecekler bilinemediği için uzak durulur.

(bkz: sözlüğün karanlık dehlizleri)