şükela:  tümü | bugün
 • ulu reisimiz recep tayyip erdoğan'ın yeni vecizesi. kurduğu cümledeki paradoksun kendisi de farkında mı bilmiyorum. artık o kadar fantastik şeyler söylüyorlar ki taşşak mı geçiyorlar ciddiler mi anlayamıyorum bile. anayasal hakkımız olan şiddete başvurmadan umuma açık alanda eylem yapmak hakkını bize lütfettiği için yüce sultanımıza şükran duyarız.

  aynı konuşma içerisinde tem'den gittiği için kılıçdaroğlu'nu 15 temmuzculara benzetmiş (?) ve açıklama olarak "onlar f16'yla, tankla tüfekle saldırıyordu, siz de yollarda yürüyüp akşam karavanlarda dinleniyorsunuz" (???) demiştir. bu söylemler sonrası verilebilecek tek yüz ifadesi sanırım şudur
  (bkz: güç sarhoşluğu)
  (bkz: akp kurmaylarının fantastik beyanatları)
  (bkz: protesto hakkı)
 • diktatörlük olsa yürütür müyüz tarzı bir cümle de çok değil iki üç gün içinde gelir.
 • ...
 • adamların genel sorunu bu zaten. hakkımızın olanı bize lütfetmiş gibi sunuyorlar. yiyoruz!
 • bu yönetimin bir "diktatörlük" olduğu anlamına gelebilecek, önü arkası düşünülmeden verilmiş beyan. hani bizim iddiamız değil, yanlış anlaşılmasın, sözden o anlaşılıyor.

  ayrıca anayasa'da yer alan hak ve özgürlüklerin uygulanıp uygulanmayacağının da muktedirin insafında olduğunu somut olarak göstermesi açısından çok çarpıcı.
 • demokrasinin, oksijen gibi damarlarımızda dolaştığı; özgürlüklerin, çoktan sindirilip mide özsuyunuza karıştığı; adaletin, sabah ereksiyonu gibi dimdik olduğunu bir kez daha öğrenmemize vesile olmuş açıklamadır.
 • gören de 2002'den önce kimse yürümüyordu sanacak. laf söyledi bal kabağı.
 • akp hükümetinin aslında tam bir ilgi delisi kezo olduğunun ispatı olan bir demeç daha.
  kılıçdaroğlu'nun yürüyüş haberini duyduğumda pek ses getireceğini düşünmemiştim açıkçası. ama görüyorum ki medyanın ilgi odağının birazcık o tarafa kayması, birazcık insanların rte'yi akp'yi f. tipini değil de chp'yi ve kılıçdaroğlu'nu konuşmaya başlaması hükümeti ve tüm yalakalarını delirtmiş durumda. günlerdir nasıl saldıracaklarını şaşırdılar.

  ee abi hani bu adam yürüyen merdivene ters binen, kağıthane'ye kağıttepe diyen, kimsenin meteliğe almadığı zavallı bir meczuptu, bayılıyordunuz her fırsatta onu ne kadar ciddiye almadığınızı, adamdan bile saymadığınızı haykırmaya...
  bırakın kendi halinde yürüsün dursun o zaman, ne de olsa meteliğe bile alınmayacak bir karikatür karakteri değil miydi sizin için? niye her allahın günü saydırmadan geçmiyorsunuz, niye yandaş siteleriniz, sosyal medya trolleriniz adamı dilinden düşürmüyor?
 • lütuf değil haktır. insanlıktan nasibini almamış kişilere bunu anlatmak ise zordur.
 • sağolsun varolsun reis. istese kimseyi yürütmez ama büyük lütfunu gösterdi yine. sonuçta yürümek gibi yasalara aykırı demokratik olmayan bir eylemi yüce gönüllüğü sayesinde bu topraklarda yaşanır kıldı.
  (bkz: hayaldi gerçek oldu)