şükela:  tümü | bugün
  • pink floyd the wall parçasının türkçe olarak down sendromlu kardeşlerimiz tarafından seslendirilmiş hali olacaktır, klip 17 nisan 2018 de yayınlanacak,

klipte ise selda bağcan, funda arar, iclal aydın ve kubat gibi isimler yer alacak.

roger waters a bir klip göndererek iletişime geçen gençler olumlu yanıt aldılar.

pink floyd’un kurucusu roger waters, “another brick in the wall” şarkısının türkçe hakkını, izev’deki down sendromlu gençlere ücretsiz verdi.

merakla bekliyoruz,

roger-waters-sarkisinin-turkce-hakkini-down-sendromlu-genclere-verdi
  • serdar ortaç'ın another brick in the wall cover'ı'ndan sonra bünyelere ilaç gibi gelecek cover. roger abimizin harika jesti ile değerli dostlarımız için bir farkındalık fırsatı oluştu.

haberlerde görüldüğü kadarıyla cover sözleri fena değildi ve klibin gösterilen kısmı da iyiydi. merakla bekliyoruz. klibin oluşumunda katkısı olan sanatçıları ve tüm ekibi tebrik ederiz.
  • resmi video klibi yayımlanmıştır. parçayı selda bağcan, funda arar, kubat ve koray avcı seslendirmiştir. link
  • another brick in the wall türkçe'ye adapte edilmiş diye merakla açtım... aman allahım, böyle bir gerizekalıya hitap eder gibi, alıcının zekasını küçümser gibi didaktiklik kasmak olamaz... olmamış, yakışmamış. down sendromluları daha da ötekileştiren bir mesaj ve negatif dil kullanmalarını es geçiyorum, çünkü bir bilboard mesajı değil ne olursa olsun özgür bir sanat eseri gibi yaklaşmak istiyorum.