şükela:  tümü | bugün
  • tiyatro eleştirmenidir.
  • geçen pazar günü 'birgün/pazar'da shakespeare'in othello oyununu özetlerken:
    "... çirkin görünümlü othello kalbinin pisliğini kötü biçimde gösterir"
    demiş...

- ya, şimdi, yani... hayır söylemiyeyim.
  • tiyatro eleştirmenlerinin cengiz semercioğlu'su.

tiyatro eleştirmenlerinin ömür gedik'i için:
    (bkz: ece saruhan)
  • tiyatro eleştirmeniymiş...

"

(theatre/cinema critic - art historian - jazz/blues critic) tiyatronline, tiyatro gazetesi, mimesis, tz-turkish review".

*.
  • kış uykusu başlığında gezerken yazarlardan birinin bu kişinin eleştirisinin linkini verdiğini gördüm, böylelikle haberdar oldum kendisinden.

eleştiri şurada: http://www.sinematopya.com/…grafik-bir-tiyatro.html

şu cümle başlangıcını gördükten sonra da okumayı bıraktım: "otelde kalan kur’an hocası hamdi’ nin"

hamdi otelde mi kalıyor? hayır. hamdi, aydın'ın kiracılarından biri. erkek kardeşinin ailesi ve annesiyle beraber kendi evinde yaşıyor.
    hamdi kur'an hocası mı? hayır. hamdi, imam.

en azından benim izlediğim filmde böyleydi.
  • aynı zamanda öğretmenlikte yapmaktadır. (halen devam ediyor mu bilmiyorum). staj yaptığım 'eğitim uygulama okulu'nda engellilerle çalışırken tanıştık. hatta engelli çocuklarla tiyatro çalışmaları da yapmaktaydı. tanık olduğum, çalışmalarına katıldığım oyunu gayet keyifliydi.
  • wikipedia'da kendisi tarafından kaleme alındığı son derece belli olan bir sayfası vardır. sağ taraftaki bio kutusunda ödülleri bölümü açıp oraya "hacettepe üniversitesi ankara devlet konservatuarı 75. yıl cüneyt gökçer ödülleri 'övgüye değer eleştiri ödülü' 2011" yazacak kadar kendine ilgi duyan bir insandır. new york times'ın broadway'de oyunları batırıp çıkarma yetisine sahip tiyatro eleştirmenleri ben brantley ve charles isherwood'un wikipedia sayfaları bu abimizinkinden daha az bayt yer kaplar. teşekkürler yaşam.
  • tiyatro eleştirisi yazmaz, eş dost yönetmen için tiyatro güzellemeleri yazar...
  • memleketteki her oyun için bir şeyler karalamakla, ( çoğu da sipariştir) liseli ergen bilgisi ve üslubuyla tiyatro eleştirmeni olabilecegini sanan vasıfsız bir zat.

hayır git dürümcü filan aç, daha çok sipariş alırsın en azından.