• canımın içi sevgilim.

ona aşığım. onun varlığı, benim en büyük mutluluk kaynağım. o benim yaşama sevincim. huzurum. biricik eşim. her şeyim o benim ya her şeyim!

sevmek çok güzel! sevilmek çok güzel! aşk çok güzel...
  • dolapta yemek var. (annen)
  • bir çocuk oldun sen

saklambaç oynadığın yıllarda hissettiklerin neydi? hiç bir şeyin yokken ne kadar da sevinçliydin. zihnini yoracak bir anın yoktu, kaybolmasından korktuğun tek şey oyuncaklarındı belki. hiçbir şey bilmiyordun ve doğru düzgün konuşamıyordun bile ama deli gibi sevinçliydin. hiç kimseydin sen. gelecek yoktu kafanda. bulutlar bir başkaydı o zaman gökyüzü bir başka suların mavileri farklıydı, ışık bir bir başka vuruyordu koşturduğun sokaklara. sevinç heryerde ve her şeyleydi. bu coşku nereden geliyordu?

içinde bir yer var senin kaybolmayan, dokunulmayan, hep yanında olan,hiç kimsenin dokunamayacağı, yaşlanmayan kir tutmayan tertemiz bir yer var. sadece unuttun orayı, o yer ile arana değerlerin girdi, acı ve zevk girdi, isteklerin korkuların yığınla o çok önemsediğin düşüncelerin girdi. koca bir "benlik" girdi ve sen unuttun. sonra o cennet yerden uzaklaşmaya "büyümek" adını verdin.

unuttuğun o yer yanı başında. hiç uzak değil. o küçük kız ve o küçük oğlansın sen. düşünmediğin sadece basitçe var olduğun o yıllardaki sevinç senin içinde bir yerde capcanlı durmakta hâla.

önce bir çocuk oldun sen. çocukluğunu senden kim alabilir?
  • baronu çalmak
  • tuza batırıp foşur foşur yeşil erik yemek..
  • seni merak ettim
  • her şey çok güzel olacak

hem genel, hem özel
  • akşam eve geldiğimde beni öpmek için bir biriyle yarışan iki yavrucağım.
    allah acılarını göstermesin.
  • “ne kadar harika bir gün. çay mı demlesem, kendimi mi assam karar veremiyorum…”
hesabın var mı? giriş yap