şükela:  tümü | bugün
  • sanki herkes çok mu mutlu ? devam ediyorsak bizi seven insanlar için. geçmiş geçmişte kaldı bırak artık herşeyi yeniden başlarsın.
  • (bkz: entry nick uyumsuzluğu) yapma lan. hiçbir şey veya kimse için değmez.
  • lütfen yapma.
  • her şeyden önce kendini sev. birileri için çok değerli, önemli olmaktan çok kendin için öyle ol. aldığın her nefeste yeni bir umut var. hem kendinin, hem de başkalarının umudu ol lütfen. lütfen pes etme.
  • çok mu mutluyuz hepimiz? sonuna kadar sınırları zorlayıp yaşamana bak.kolaya kaçma zorla biraz saçmalama çocuk gibi triplere girip.
  • hepimiz bir gün öleceğiz zaten, bu ne acele.
  • muhakemeye ya da paylaşmaya ihtiyaç duyuyorsanız desteğe de ihtiyaç duyuyorsunuzdur.

hayatı sonlandırma isteği genelde şuanda olduğu gibi hayatı sürdüremiyorum ama çıkış bulamıyorum demektir. terapi desteği sağlarım, acil çıkış yolu değilse de şimdiki plan gibi devam edebilmek için bir yol bulmak mümkün.

edit: onlarca mesaj aldım ve almaya devam ediyorum bu girdiyle ilgili. tutumlar hayret verici, hakikaten şaşkınım. nazikçe soran pek çok kişi de var fakat en az on kişiden azar işittim attıkları mesaja bakıp sorunlarını çözmediğim, kişiliklerini analiz etmediğim için. saygı duymayı öğrendikçe saygı göreceğiz. lütfen bunu aklınızdan çıkarmayın.
  • abi ölme yapma bunu tamam da bu fikri gelip buraya yazman birnevi oksimoron. neden birilerinin bu fikrinden haberdar olmasını istedin ölecegin halde?

iyi kalpli bir insan olduğunu düşünüyorum ve umarım fikrinden vazgecersin.
  • gidersen bizi sensiz bırakırsın.
347 entry daha