• eğer bunca insanın tanımamasına rağmen seni tekrar hayata bağlamak için yazdıkları bile seni kararından döndürmeyecekse, madem buraya kadar geldiysen, yapmak isteyip de bir türlü götün yemediği için yapamadığın birkaç şeyi gerçekleştir öyle ne yapacaksan yap. belki hayattan tekrar zevk alır, devam etmeye karar verirsin. ha baktın yine olmuyor şundan emin ol ki can çekişirken yaşadığın son duygu kocaman bir pişmanlık olacak. o an it gibi pişman olacaksın ama iş işten geçmiş olacak can bedenden çıkarken. git kendine iyi gelen şeyleri yap, yeni arkadaşlıklar edin ve gezebildiğince gez.
  • amk sizi ikna etmeyle mi uğraşacaz,üç günlük dünya şov yapma
  • nasıl da samimi ve iyi insanlarsınız lan siz öyle, nasıl bir birleşme var şurada, nefis. ileri yardımsever (bana göre bencil) olduğun için otomatik cümleler ile böyle bir karar aldığına inandığın birisini bu fikrinden caydıracaksın, değil mi? sonra da "başardık be, başardık ulan!!" diyerek günlük orgazmını yaşayacaksın. e olacağı bu zaten, kısa bir süre sonra "sizin sayenizde" intihar etmediğini söyleyerek geri gelecek bu sevgili dikkat çekme sevdalısı yazar. böylece sen de, kendini kalabalığın içinde rahat hissettiğin için robot gibi yazdığın cümlelerinin işe yaradığını düşüneceksin.

hey, sakin, burada "bana ne, bana ne, intihar ederse etsin, bana ne!" demiş değiliz. intihar edecek kişinin fikrini değiştirmek senin görevin. benim "senin hakkında" yazdıklarımın olumsuz bir etki etmesini umman gayet salakça olur. yani "atla, atlaa!" diye bağıran yok burada. bu yüzden, bana saydırmayı falan siktir et lan. inan bana, çoğu konuda senden daha duyarlıyımdır ama burada senin "yapma!" cümlelerin olduğu için şimdilik benden daha "empatik" görünüyorsun. ayrıca, salla lan, "senden daha duyarlıyımdır" cümlesini sıçırtmak için plan falan yapıyor gibisin, salla.

ihtimallere gelirsek: bu doğru olabilir mi? e olabilir ama üzgünüm, inanmıyorum. dikkat, "inanmak istemiyorum" değil, inanmıyorum. şu devirde, dikkat çekmek için her boku yapan ergen kafalıların devrinde, inanmamak da en mantıklı iş olsa gerek.

"birisinin intihar etmesini engelledim" cümlesini kurma isteğin seni bencil yapıyor. kabul etmesen de asıl amacın bu. eğer birisinin kendisine zarar vermesini bu kadar önemsiyorsan daha fiziksel aktivite gerektiren birkaç eylem söylesem yapar mısın mesela? ama sorma, söylemeyeceğim. sen de bunu kıçımdan salladığımı düşünebilirsin, sorun yok. ama bir bak bakalım etrafına, senin ilgini, onu düşündüğünü gösteren cümleler kurmanı bekleyen birileri var mı? ilk önce git de o kişileri mutlu et. "intihar etmeye karar vermiş" birisine akıl veren bu kadar kişinin içinde şu an özel değilsin. madem verecek aklın var, önce kendinden başla.
  • dostum hangimiz mutluyuz ki? herkesin hayatında mücadele ettiği ve inanmazsın belki ama mücadele etse bile kaybettiği savaşları var. hiçbirimiz gül bahçesinde değiliz. yolunda gitmeyen dünya kadar mevzu var ama kalıp mücadele edecek hiç mi bir şeyin yok? düşün bi. buldun değil mi? kalmana sebep olacak illa ki bir şey var. ölüm en kolayı. korkak mısın sen? kalıp savaşacak ve bir gün yeniden doğacaksın. vazgeç bu saçma kararından. çözüm bu değil.
  • ilgi orospusu bir eziğin hayatına son verecek olmasıdır. intihar yaşamayı haketmeyen insanların işidir, en çok da bunu umuma açanların. insan önce kendini sonra yaşamayı asla bırakmamalıdır.

edit: imla
  • pırlanta gibi gençler ama
    hikaye dinlemeye sabırları yok
    kitap okumaya hevesleri yok
    varsa yoksa kazanmak
    ama
    hayatlarını kazanmaya cesaretleri yok.

hayat, sandığın gibi kazanmak ve başarmaktan ibaret değil. birileri seni başarılı olarak etiketlemeden de tadını alabileceğin onlarca güzelliği var dünyanın. ama önce bunu görmesini bilmek gerek.

düşündün taşındın, hala düşünüyorsun. belli ki beynine çok güveniyorsun. peki o çok güvendiğin beynin sana tam olarak ne söylüyor şimdi? çözüm yok, şalteri indir gidelim diyor ha? tam da bu yüzden "artık kendi kendimi imha edeyim" diyen bir aklı (kendi aklını) dinlemekten vazgeçip bugün bu başlığa yazanların nasihatleriyle hareket etmelisin.

zihninin imha edilmesine gerek yok. ama zihninin tazelenmeye ihtiyacı var. bir sabah uyandığında kendine dünyanın en cahil insanı olduğunu itiraf et, beyninin bomboş olduğunu kabul et, ve o gün çık dışarı kendine bir hayat kazanmayı dene. yaparsan pişman olmazsın. bugüne kadar görmediğin seçeneklerini fark edersin. hepsini denemeden ölmek de istemezsin.
  • (bkz: life is good)
    kendine bir çay-simit al. sokakta yürüyerek ye. sokaklar caddeler ve hava senin. fazla para ödemeden mutlu olabildiğini gör. yada sana mutluluk veren neyse öyle küçük bir şey yap işte.
    (bkz: yoksa bizi trollüyormusun).
  • intihar çok zor bir karar, aslında hayatın son bulması çok zor değilse de bu konuda aksiyoner olmak çok zor. içip içip direk tepelerinde, balkonlarda , elimde silahla geçirdiğim bir çok gece yaşamamaya dair çok sebep buldum. ölmeye dair de çok sebep buldum. ama fail olup etken olup öldürmek için pek sebep bulamadım. umarım sen de kendinden dışa çıkıp kimseyi öldüremezsiniz.
  • ee yaşamına son verdikten sonra ne olacak ? unutulup gideceksin tüm o değer göremeğin herşey tarafından iyice değersizleşeceksin yaşadığın sürece hepsine kim olduğunu gösterebilme şansın var hayatta en dibe vurduğumuz ve yükseldiğimiz dönemler olacak herkesin bu dönemleri oldu aradaki fark az ya da çok sen çok şanslısın aslında şu an belli ki hayatında dibe vurduğun en derin noktadasın ve bundan daha kötü bir şey olma ihtimali de yokken kolları sıva ve hayatla mücadele etmeye şimdi başla ve bu günleri hatırladıkça ne kadar güçlendiğinin varkına var ve yoluna devam et
hesabın var mı? giriş yap