• ferhat tunç'un mükemmel yorumladığı bir yusuf hayaloğlu şiiridir.
    mükemmel ezgisinin içinde son derece yüklü ve etkileyici sözleriyle durmaksızın dinleseniz dahi doymazsınız.
    bir yandan tüm umutsuzluklara rağmen insana azimle ve umutla yaşama gücü verecek sözleri barındıran bu şiir,diğer yandan her türlü baskı,zulüm ve dayatmaya karşı meydan okuma kararlığını ve bu uğurda gerekirse ölümü göze alanların hissiyatını bizlerle paylaşmıştır.
    sözlerini de yazayım tam olsun ..

anne ben senin oğlunum
    kanayan bir yurdum var
    anne ben senin oğlunum
    sönmeyen bir umudum var

ellerimi tutma ne olur
    beni ağlatma ne olur
    anne ben senin oğlunum
    bu kavgaya inancım var

yasamak güzeldir anne
    yasamak senin için
    yasamak güzeldir anne
    yasamak yarınlar için

ölmek yaşamaktır yine
    halkının yüreğinde
    ölmekte güzeldir anne
    ölmek özgürlük için

anne seni seviyorum
    sana ihtiyacım var
    anne seni seviyorum
    ciğer delen bir acım var
  • "..yaşamak güzeldir anne
    yaşamak yarınlar için.."

"..ölmek de güzeldir anne
    ölmek özgürlük için.."

şeklinde dizeleri olan yusuf hayaloğlu şiiri. bu adamın şiirlerinde anne kelimesine neden bu kadar yer verdiğini düşünmemek elde değil. annem belki annesine hasretlik çekmiştir diyor, bilmem ki!

bir de ferhat tunç yok mu? bu adamın sesi belimi büküyor arkadaş, bu nedir ya; http://www.youtube.com/watch?v=9jckospowri
  • anneler gününde, annenizden uzakta kaldığınız bir gecede dinlemeyin hüngür hüngür ağlatıyor. 10 yılda 1 kez ağlayan adamım nasıl çarptığını izah edemem.
  • "anne seni seviyorum
    sana ihtiyacım var
    anne seni seviyorum
    ciğer delen bir acım var"

nasıl bir yürek yazdırmış bu sözleri...
    arama çubuğuna ismini yazdığım anda gözlerim yaşarıyor, dinlerken hakim olamıyorum akan yaşlara... ferhat tunç da olağanüstü yorumluyor...yazana rahmet söyleyene de selamet olsun...

"yaşamak güzeldir anne
    yaşamak senin için"

"ölmek de güzeldir anne
    ölmek özgürlük için"
hesabın var mı? giriş yap