şükela:  tümü | bugün
  • bugüne kadar açılmamış olmasına şaşırdığım başlık. bu adam benim bugün biraz durgun günümdeyim aslında normal halimdeyim diyebilirim. çünkü aldığım ilaçlar beni anlamsız bir şekilde hareketli ve mutlu yapıyor. ama temelde bir yaşam motivasyonum olmadığını biliyorum.

bu hayatın anlamlı olduğuna beni, 1 psikiyatr,1 psikilog, 1 anne 1 baba ve 2 adet hap ikna etmeye çalışıyor. psikiyatrla ve psikologla görüşmem de düşüncelerimi apaçık anlatıyorum her ikisi de napalım haklısın ama hayat bu değiştiremezsin ve bunu yaşamalıyız bir şekilde anlamlandırmalıyız diyor.

bir hayal kuramıyorum mesela. yani bazen düşünüyorum ne beni mutlu eder nasıl bir hayalin içinde olmak bana iyi gelir diyorum zihnimde bir şey canlanmıyor. benim aslında sorunum sanırım sürdürebilirlik. yani bugün beni cumhurbaşkanı yapsanız 2 gün mutlu olurum sonra sıkılırım aman bu ne derim. hal böyle olunca kariyer kısmı direk çöpe gidiyor. oradan yürüyemiyorum. yani beni alıp şirketin ceosu yapsan 2 gün mutlu olurum. ama hayalim bu değil.

sonra evliliği düşünüyorum maksimum 1 yıl veriyorum kendime sonra yine sıkılırım. zaten ezelden beri birinin beni sürekli biçimde sevemeyeceğini anlamıştım. en son ilişkimde aynen böyle oldu bi kız tanıdım. ben seni her halinle seviyorum. komple yandım bittim ölüyorum falan dedi. sonra bi baktım ayrıldıktan sonra hayatını yaşamaya devam şimdi nişanlı mesela. hayat ona güzel öyle büyük büyük konuşan insanlardan zaten hiç haz etmiyorum. yani siz çektiğinizle kalıyorsunuz herkes hayatına laylaylom devam ediyor. e sevgi kısmını da çöpe attık.

sonra diyorum acaba ülke değiştirmek bana iyi gelir mi? yok arkadaş onda da iş yok değiştirsem napacam bi kere öyle bir mücadeleye giremem gücüm yok. o da çöpe gitti.

sonra eldeki gerçeklere bakıyorum. sabah 8 akşam 6. haftasonu napıyorsun bira iç sız bira iç sız. şimdi herkes diyor ki bi kursa katıl bir şey yap vs. yahu ne yapacam dans kursuna katıldım diyelim nolacak hayatın sırrını mı keşfedeceğim.

yani işin özeti valla da billa da ne hayalim ne motivasyonum var. öyle sepet gibi gidip geliyorum bu hayatta. eskiden yemek yemekten vs keyif alırdım. valla şimdi yemek bile yemiyorum.