şükela:  tümü | bugün soru sor
  • karmasık duyguların karmaşık çağrışımı.yaşamak istememek ancak yaşam son bulduğu zaman mana kazanır gibime geliyor.yaşamamanın ne olduğu bilinmediğinden ölümün tam olarak nasıl duygulara son vereceği yada sebep olacağı bilinmediğinden sadece bir ön istek,bir acaba olarak kalmaya mahkum istektir.dondurma yalamayı istemekten farklıdır kanaatimce,yada daha önce yapmadığınız çılgınlık olarak adlandırılabilecek macera deneyimlerinden farklıdır.yüksek bir binadan atlamayı isteyebilirsiniz,o anki adrenalini arzulayabilirsiniz,fakat bu tam olarak ölümü istemek olmayacaktır.çünkü ölüm anında yada ölüm sonrasında olacaklardan bir habersiniz,ancak kutsal kitaplarda bahsedilen sonlara kendinizi inandırabilirsiniz.intiharı,yada yaşamak istememyi yüceltmenin bir faydası yoktur,yaşamak istemeyen yaşamamıştır,saygı duyarız yada duymayız,gideni bağlamaz.
    yaşama ara vermek diye birşey sözkonusu değildir,hiçbir bilim dalının konusu değildir,yaşayacaksınız,bu yaşamak değil be abi derseniz,o yaşam olmayan yaşamla yaşayacaksınız.anlık depresif düşünce ve tutumlarınızdan kurtulmanız,obsesif haline getirmemeniz tavsiye edilir,ama yinede yaşamak istemiyorsanız,buyrun,ölüm bir adım uzağınızda.yerseniz tabi.
  • sevmek istiyorum gözlerinin içine içine bakıp,
    sanki daha önce ben değilmiş gibi kaybolan susuzlukta.
    yaşamak istiyorum doya doya başını sonunu düşünmeden anların,
    seninle her güne şükürler olsun,seni gören bu gözler.