şükela:  tümü | bugün
 • hayattan hicbir beklentin kalmadigi vakit, icinde yeserttigin duygu.tanriya son bir sans verdiginde de olmaz ise;bavulunu toplayip,cekip gitme durumu.
 • dünya üzerindeki hiçbir şeyi en büyük kötülükten en ufak mutluluğa kadar hiçbir şeyi haketmediğinizi anladığınız anda kalbinizin kan yerine pompaladığı ve anında tüm bedeninizi ele geçiren düşüncedir. bir anda kararır her şey ve sonu istersiniz. ama çoğunlukla geçici olması bu hissin en belirgin özelliğidir. ve son ek evet geçer ama belki en büyük ve en çok acıtan yaraları kafanızın bir yerine kazır ve geçer.
 • beklentinin kalmaması durumu. korneadaki leke gibi, başını nereye çevirirsen çevir gördüğün saçmalıklara katlanamamak. sıkılmak. gelecek mutlu günlerin umrunda olmaması.
 • kırgın değilim. hiçkimse sorumlu değil yaşamak istemememden. bu siktiğimin dünyasına gelmeyi ben istemedim ama istemeye istemeye yaşamayı seçen benim. evet yaşamayı seçiyorum ama istemiyorum. hala bir umudum olduğundan değil. hiçbir şey daha iyi olmayacak biliyorum. ben daha mutlu bir insan olmayacağım. hiçbir zaman da olmadım sanırım. dünyevi zevklerin hepsini ve sonrasında bana vaadedilen herşeyi reddediyorum ve tanrı'ya isyan ediyorum eğer bu acıların sorumlusu oysa.
 • hiçbir şeyin daha iyiye gitmediğinin fark edilmesiyle birlikte gelir. uyayamazsın, yemek yiyemezsin, miden bulanır, pek konuşamazsın, ağlamadığın zamanlarda öylece durursun. beklenti kalmaz, umut yoktur. sadece bir kere başladık diye yaşamaya devam etmek zorunda olmak saçma gelir. depresyon hırkası giyip alkole vurmak, birileriyle konuşmak, ne zamandır almak istediğin bi kitabı almak, kahve içmek, sinemaya gitmek iyi gelir sanırsın ama hiçbir şey azalmaz. antidepresanlar falan da çözüm değildir, bilirsin. yardım isteyemezsin. kendine kızgınlığın giderek kendinden nefret etmeye dönüşür. kendinden uzaklaşmanın yaşadığın sürece mümkün olmadığını, bunun tek yolunun yaşamamak olduğunu fark edersin. ve gelir.
 • şu sıralar aklımı sürekli kurculayan düşünce. yapacağımdan değil , yapamam zaten belli olur mu orasınıda bilmiyorum.

  hayattan hiç bir beklentim yok. bir hayalim , bir hedefim yok.

  iyi bir üniversitenin kıytırık sayılabilecek zor bir bölümde okuyorum. derslerden bir beklentim yok , zaten geçebildiğim derste yok , kısaca para yemekten başka yaptığım hiçbir şey yok.

  akşama kadar yatıp , akşam çay kahve hayat böyle geçiyor. içiyorum sıçıyorum para harcıyorum. mezun olduğumda iş bulabilceğimin garantisi yok.

  yakın 2-3 arkadaşım dışında muhabbet ettiğim yine kimse yok. sevgili desen hak getire.

  düşünsenize zevk alarak yaptığım tek şey ekşisözlük'e girip entri okumak ve yazmak.

  işte böyle sözlük çok konuştum , boş konuştum biliyorum.

  önümüzdeki günleri görebilmek dileğiyle.

  edit: çocukmuşuz be, şimdi olsa yazmazım, hadi ben bu entryi yazmışım zamanında, siz niye favlıyosunuz allahsızlar.
 • (bkz: ötanazi)
 • süreklilik arz ediyorsa psikolojik rahatsızlık belirtisidir, psikolog'a gidilmesi ve destek alınması sağlıklıdır.