şükela:  tümü | bugün
  • dunyada herseyin fani oldugunu ve bu fani seylerin icin de ask ve benzeri kavramlarin da bulundugunu anlama durumunda soylenen sarkilar arasinda yer alir.

yasamak yalan belki
    yalan delice sevmek
    gozlerin, dudaklarin, o yeminler hep yalan
    yalan geceler boyu hep seni dusundugum
    yalan guller, sarkilar, menekseler hep yalan
    acimasiz agini simdi oruyor zaman
    sana inanmak kadar seni sevmek de yalan
    bir kac damla gozyasi
    kurumus bir kac cicek
    ne kaldi elimizde buruk hatiralardan
    yalan geceler boyu hep seni dusundugum
    yalan guller, sarkilar, menekseler hep yalan
    acimasiz agini simdi oruyor zaman
    sana inanmak kadar seni sevmek de yalan

• sözleri turhan ragıp oğuzbaş'a, müziği saadettin öktenay'a ait olan şarkı...
  • nazarımda en güzel t.s.m. eseridir. en mutlu anlarda bile çalsa,bir durulursunuz bir burulursunuz.
    hakan peker de güzel yorumladı zamanında.
    " acımasız ağını şimdi örüyor zaman, sana inanmak kadar seni sevmek de yalan..." sözleriyle de altın vuruş yapar.
  • ata demireralaturka albümünün a1'i olarak bu müthiş eseri seçmiş. içine de etmiş. ancak kötü bir meyhane kaydı gibi diyeceğim ama erol cöke'ye ayıp olacak. yapmayın oğlum böyle şeyler.

link
  • hicaz makamında, semai usulde, sadettin öktenay 'ın bestelediği, turhan oğuzbaş'ın sözlerini yazdığı çok güzel bir türk sanat müziği eseridir. birçok hicaz makamında ki eserde olduğu gibi bunda da yorumcunun usulüne göre arabeskt tatlarda alınabilir. sana inanmak kadar, seni sevmekte yalan diyerek zaten kime söyleniyorsa herhalde yalan etmiştir diye düşünmekteyim. en beğendiğim yorumu nesrin sipahi'ye aittir.
  • bir çok yorumunu dinlediğim ve aradığım sesin sonunda ata demirer olduğunu anladığım muhteşem eser...
  • acımasız ağını şimdi örüyor zaman.

kötücül mü iyicil mi bilemedim.
  • güzel şarkı. ata demirer de güzel söylemiş.
  • tuhaf hissettiren, anormal bir eser. tsm'ye mi tsk'ya mı teslim oldum anlayamıyorum.