• bir öğle yemeği sonrası, güneş altında kağıt bardaklarla çayınızı içerken, çok sevdiğin bir insanın derdinden aldığın bir parçadır.
    öyle pastanın üstünü parmaklar gibi değil. farklı boyutlarda ama tam anlamıyla aynı derinlikte aldığın koca bir dilim.

"hayatın anlamı neydi de değerini yitirdi bilemedin. anladığın bir şey var; önceden aklına bile gelmezken, şimdi sorguluyor olduğun.."
  • önce diş etlerinde stres kaynaklı, ciddi bir problem olduğunu öğrenmek, hemen akabinindeki jinekolojik bir problemin nüksettiğini öğrenmek, üstüne bir de kaza yapmak. işte o an mala bağlayıp, nerdeyim ki, noldu ki dediğin an. işte o an her şeyi değiştiriyor. sinirden ağlamak, gülmek, küfretmek hepsi birden geliyor. sonra diyorsun ki 'dibi gördüm galiba.' e artık yukarı tırmanabiliriz sanırım.
  • hiç beklemediğiniz anda size söylenen "sıktın" kelimesini duyduğunuz andır. gerçekten bir dakika daha durmak anlamsız oluyor bu rezil dünyada.
  • yakın birinin ölümüyle aslında yaşamanın, dünyanın ne kadar boş olduğunu anladığın andır.
  • öyle bir an varsa kaçırdığım andır. hayatı uzunca bir süredir anlamsız bulmaktayım. kırılma anı oldu mu, yoksa yavaş yavaş mı oldu hatırlayamacak kadar uzun zaman geçti. eskiden böyle değildim ben. yani sanırım. tek emin olduğum şey "neden yaşıyorum ki" sorusuna cevap veremiyor oluşum.

yaşamanın birden anlamsızlaştığı o an, beklentilerinin gerçekleşmediği andan sonra hayatı sorguladığın ve arkasından hayatın ne kadar anlamsız olduğunu anladığın an olmalı diye düşünüyorum.
  • bolca uyuşturucu, nat geo cosmos belgeseli, bi kaç insan beyni üzerine kitap zaten herşey anlamsızlaşıo amk... saygılar.
  • artık çok yoruldum. istemiyorumdur..
  • şu sıralar hayvanlardan tanrılara sapiens adlı muhteşem kitabın adeta her sayfasında yaşadığım...
  • sevdiğinin seni sevmemesi için elinden geleni yapmış olmayı geç farketmek ve elinde olmadan sanki birinin planına alet olmuşçasına bunu başarmaya çok yaklaşman. help me:-(
  • tuvalet kağıdının bitmiş olduğunu farkettiğiniz o andır.
hesabın var mı? giriş yap