şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: üstinsan felsefesi)'ni somutlaştırmak.
  • yani anlamları bulduk da en büyüğünü arıyoruz. o zaman yaşamın en büyük anlamı diğer büyük küçük bütün anlamları gölgeler içindeki mordor diyarında birleştirdiğimizde elde edebileceğimiz tek ve her şeye hükmeden anlamdır.

(bkz: yaşamın anlamını bulup püsküllüsünü aramak)
  • sevmektir.
    sevilmektir.
    bir kadının dokunuşu ile uyanmaktır.
    kahvaltı hazırlayıp sevdiğini öpücükle uyandırmaktır.
    gecenin kör saatinde uyanıp sevişmektir.
    hastalandığında ıhlamur kaynatanın olmasıdır.
    hasta olduğunda sana yemek yapacak birisi olmasıdır.
    en mühimi de yemeği kendi eliyle yedirecek kadar seni sevmesidir.

sevilmek güzeldir.
    sevmek daha güzeldir.
    en büyük anlamı hayatın sevmektir.
    sevmek, isteyerek, idrak ederek, bilerek yapılan bir eylemdir.
  • bazen eşin, bazen sevdiğin, bazen çocukların, bazen annendir, bazen baban, bazen kardeşindir, bazen en yakın arkadaşındır yaşamanın en büyük anlamı. hepsinin ötesinde anlamaya çalışmaktır; hayattaki herşeyi, her hücreyi, her zerreyi. işte o zaman anlamını bulur yaşam...
  • kişiden kişiye değişir bu anlam. benim icin annem ve kardeşimdir, eğer onlar olmadan bir yaşantım olur ise pek bir anlamı olacagını düşünmüyorum.
  • en’el
  • yoktur. aile, sevmek, sevilmek falan demişsiniz ama bu amk hayatının hiçbir anlamı yoktur. en azından benim için. yani o kadar boşturki anlatamam. özellikle ve özellikle sevmek-sevilmek mevzusu bana çok boş geliyor kendinden başka kimse umrunda olmayan ben için. çok isterdim sizdeki şu yaşama sevinci bendede olsun. şuanda hayatıma son vermemin önündeki tek engel dini inancım gereği intiharın yasak olmasıdır. eğer böyle birşey olmasaydı 5 dk a durmaz kafama sıkardım
  • once kendini, sonra hayallerini gerceklestirmektir.

soyle bir paradoks da oluyor. hayallerini gerceklestirirsen kendini de gerceklestiriyorsun zaten.

o yuzden kisaca ‘kendini gerceklestirmek’ diyelin kapatalim konuyu.
  • iz bırakabilmek.
  • en küçüğünü ve ortancasını bulalım sonra bakarız.