şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başrolünde elçin sangu'nun olduğu senaryosunu berkay öztürk ve salih bozcu’nun yazdığı 8 - 10 bölümlük türk vampir dizisi. blu tv'de yayınlanacakmış. burada

  yönetmen olarak ismi geçen alphan eşeli’yi daha önceki sarıkamış filminde izlemiştik, orada ilk filmi için muazzam bir iş çıkarmıştı. sinema kalitesi avrupa standardındaki birinin çekecek olması çok önemli, çünkü bu işe biraz risk olarak bakıyorum. ya çekilecek ve tutacak böylece türk dizi sektörünün son dönemdeki evriminin önünü daha da açacak ya da batacak ve biz dizimaglara geri döneceğiz. yeni isimler yeni potansiyeller demek.

  şimdilik hem senaryoda hem yönetmen yapımcı olarak taze isimler olması adı geçenlerin beni heyacanlandırdı. gerçekten kanal d artık risk almama kafasından çıkıp biz genç jenerasyonun kafasını anlayacak ihtiyacımızı giderecek yeni ve genç isimlerle çalışmaya başlamış. hayırlısı diyorum...
 • ilk türk vampir dizi şemsi inkaya'nın başrolünde oynadığı efsane dizisidir.

  kaynak
 • istanbul'da asgari ücretle çalışan, sabah altıda evden çıkıp akşam sekizde eve varan kişiler.
 • elçin sangu beyaz teniyle iyi bir seçim olmuş vampir için ama bilemiyorum yerli bir vampir dizisi nasıl olur, evet neden olmasın diyeceksiniz ama bu efsaneler bizim kültürden çıkmayınca mesela bir türk ismini bir vampirde düşünemiyorum ben
 • blutv'de yayınlanacak olan, elçin sangu'nun başrolünde olduğu, 8-10 bölümlük ilk türk vampir dizisi.

  yabancı dizi izleyenlerin ve klasik türk dizilerinden illallah edenlerin rağbet edeceğini düşünürsek ücretli kanal üzerinden yayınlanması avantajı olmuş. çünkü geri kalan türk toplumu (her iki anlamda da* ) hâlâ fakir kız zengin oğlan edebiyatı peşinde. velhasıl kelam gümüşümü ve kazığımı kuşandım bekliyorum, umarım batırmazsınız. siz batırırsanız türk dizi sektörünün gözü korkacak, yerinde saymaya devam edecek.

  son olarak neden elçin sangu acaba? true blood'taki jessica'ya mı özendiniz nedir yani.

  dizi geldi editi: peh.
 • türk yapımı vampir dizisi, türk yapımı vampir dizisi, türk yapımı...

  lan söyledikçe gümle geliyor insana...

  yapmayın etmeyin lütfen..
  neyse;

  izlemeyeceğim dizi...
 • diziymis ya. klip ondan boyle demek...
 • dizinin teması;
  - dişe diş kana kan intikam intikam.
  dizinin klişelerini oluşturacaklar sözler;
  - her damardan kan alınmaz.
  - ağacı kurt, damarı vampir kurutur.
 • bakın bu gerçekse, olmayan çocuğumu keserim, ben ki; bizim hikayeyi önce tolere etmiş, sonra birkaç bölümde olsa izleyip, tahmin ettiğim kadar da nefret etmeyen insanım lakin bunu kaldıramam! neden mi, öncelikle, ian somerhalder'ların, alexander skarsgard'ların fink attığı bir vampirler aleminde kerem bürsin'in işi en azından vampir olarak olamaz, he bir matt danovan olursa belki gider ama beklenen, arzu edilen vampir karizması kendisinde zinhar yok, kaldı ki oyunculuk yeteneği de pek yok ya konu o değil, yukarıda bahsettiğim adamlar oyunculuk yetenekleri artı karizmalarıyla insanları inandırmış, inandırmakla kalmayıp kendilerine erkek, dişi pekçok kimseyi aşık etmişlerdir. dikkat ettiyseniz joseph morgan'a değinmedim bile. elçin sangu'dan da bir nina dobrev asla çıkmaz zira hatun inandırıcı şekilde üç mü, beş mi farklı karakteri oynadı gitti... hee bizim mitolojimiz özellikle kurt adam mitine çok rahat adapte edilebilir, vampirler ve cadılar da bu mitolojiye pek ala yedirilebilir ama bahsi geçen iki oyuncu ile, bunların başrol olacaklarını hesaba katarsak, bu ikisi üzerine kurulu bir vampir hikayesi gider mi, ben bunu izlemek için para verir miyim? hayır, gider tekrar vampir günlükleri izlerim, originals izlerim hem gözüm gönlüm açılır hem oyunculuk ve senaryoya doyarım!
  edit; başlamadan, izlemeden gömmelerim genelde elimde patlar ama bu sefer umutluyum!
  tanım; ismi bile olmamış olan, oyuncu seçimleri olmamış olan, senaryosuna baştan, hiç güvenmediğim yerli vampir dizisi!
  edit diğer; bunun için oyuncu seçimi önerisinde bulunmayacağım zira safoz vatanım sensin yapımcıları, kimi önersek daha ortada olmayan fatih dizisine aldı, hayvan terli! ben kendi fentezilerimde kurarım devler ligini!
 • gün geçmiyor ki ülkem adına bir utanç daha yaşamayalım. embesil beyinsizler senin coğrafyan aşık veysel'lerin, nasrettin hoca'ların, hacı bektaşilerin toprağı. dön bir bak ölü-diri her bir ferdine var mı korkusunda, kabusunda böyle bir şey. sorsanız hepsi atatürkçü. bu ucuz, özenti, iğrenç ve küçük düşürücü taklitçiliğiniz mide bulandırıcı, iğrenç. allah belanızı versin.