şükela:  tümü | bugün
83 entry daha
  • ben hayatta kalabilecek bir tür değilim.
    annem babam yıllar süren ilaç tedavisi ile zorla yapmışlar beni zaten.
    etrafıma her baktığımda kendimi salak gibi hissediyorum.
    şu demogojiyi yapmayacağım, herkes çok kötü, ben fazla iyiyim.
    ama öyle.
    öyle işte, ben ister miydim böyle olsun sanıyorsunuz?
    milletin kariyeri, parası, arabası beni ilgilendirmez.
    statüsü, etiketi, ön yargılar... bunlara da bakmam. isterim ki ölüm olmasın, barış olsun.
    insanlar niye savaşır ki? başka yolu yok mudur cidden? ya da ben savaşın gerekliliğini göremeyecek kadar saf mıyım?
    bilmeme rağmen, niye belgeseldeki ava üzülürüm?
    aç kalan yırtıcıya da üzülürüm.
    isterim ki kimse mahvolmasın, ben onların yerine olayım.
    sevdiklerimi kıramam.
    kendime de çok üzülürüm, acırım bazen.
    keşke daha gerçekçi, daha cabbar biri olsaydın derim. yapamam.
    ya pa mı yor um.
    normal bir insan olamıyorum.
    böyle işte düzen, yaşa geç diyemiyorum.
    böyle bir psikolojik hastalık varsa lütfen söyleyin arkadaşlar , en azından tedavisi olabileceği için sevinirim.
  • insan bir hobi edinmeli. işten eve evden işe geçmez hayat. sinir hastası olursun. ister gemi maketi yap ister örgü ör ister avcılık kampçılık yap ister balık tut bir hobin olmak zorunda. yoksa ne başarılı olabilirsin ne psikolojin düzgün olur ne de sağlığını koruyabilirsin. kendi bütçene imkanlarına zevklerine göre bir hobi bul. o hobiyi yapan diğer insanlarla sosyalleş. hayat zaten kısa ve yapabileceğin fazla bir şey yok. bir gün gözünü açıp kapattığında bitiyor. bu da hayatı doldurmaya yeter zaten.
  • ıstanbulda trafik ve beyinsiz insan olmasa gayet super yasanilir. hava, manzara falan hersey guzel. ama bu insan faktorunden dolayi yasayamadigimi hissediyorum. almanyadayken isten cikinca zevk olsun diye sehir bile degistirirdim. bir bardak icki icmek icin 100 km gittigimi bilirim. ama istanbulda? nah yaparsin.. ulan ailecek kebapciya gidelim dedik. sirf is cikisi saatine denk geldik diye 43 km yolu 3.5 saatte gittik. yasamak bu mu amk?

neyse iste haci.. ıstanbulda yasayi beceremiyorum ben sanirim. motosikletle ciksam, kesin her bir yere gidisimde en az 3 ayna kirmalik kavga..