şükela:  tümü | bugün
  • normal hayatları yıkalım. huzuru kim siker, mutluluğu kim siker. normallik kandırmacadır. normal insanlara bakın hepsi huzursuz, mutsuz hayatları var. olağandışı yaşamın farkına ölürken fakına varıyorlar. görmek istedikleri yerleri, sevmek istedikleri insanları, yapmak istediklerini hep ölürken dile getiriyorlar. neden; çünkü normal yaşamları vardı, normal evlilikleri, normal işleri, zamanlarını böyle doldurdular. görmek istedikleri yerleri göremediler, sevdikleriyle çılgın bir şey yapamadılar. toplumu bütün normlarına evet diyerek yaşadılar. ama mutsuz ölüyorlar. zannettiler ki okudukları okul kadar, aldıkları diploma kadar mutlu olacaklar, aldıkları eşya kadar. tıkanarak yaşadılar. irin gibi şiştiler. şimdi mutsuzluktan ölüyorlar.
    peki ben ne yaptım;
    hayallerimi gerçekleştirmek için savaştım. ve dünyanın öbür ucuna kuzey kutbuna gittim. yeni hayatlar yeni insanlar tanıdım, tanımadığım insanların evinde misafir oldum. onlarla tanıştım. yemek yedim, ayağım yerden kesilene kadar içtim, çılgınlar gibi dans edip seviştim. sonra; karların üzerine uzanıp sonsuz gökyüzündeki milyonlarca yıldızlara bakarak uyudum.
    ve trans sbirian hattından 15 günlük dönüş yolculuğum,
    en azından anlatabileceğim güzel yaşanmış hikayem var.