şükela:  tümü | bugün
 • "böyle de rastlantı mı olur?" denmesine ve büyük şaşkınlığa yol açan rastlantıdır.

  yıllar sonra çok uzaktaki bir şehirde, bir otobüs durağında beklerken, yine o kişiyi (adı lâzım değil) görünce tepem dönmüştü. orada bile aynı melunluğu ile yapacağını yapmıştı.
 • bugün nirvana’ya ulaştığım konu. çok sevdiğim bir abiyi beni komşu ilçenin merkezine bırakmasını rica etmek için aradım. adam telefonu açınca oraya gidelim gezelim hem de benim arabayı yaptırayım demez mi? yılların dinsiz imansızı olarak tanrının varlığı konusunda 30 saniyeliğine ikileme düştüm.
  edit: imla
 • eminönü kalabalığını bilirsiniz, annem memleketten geldiğinde gezdirmek için oraya gitmiştik mısır çarşısı falan gezeriz diye, tramvaydan inip alt geçitten yeni cami yönüne geçtik, sonra o kadar insan bi anda sanki denizin yarılması gibi iki yana çekildi ve 50m ileride bayağıdır görüşmediğimiz annemin kuzeni ve eşini gördük, şok olduk onlarda bizde, çünkü sözleşip orada buluşalım desek birbirimizi bulamazdık ama rastlantının en büyüğüydü benim için
 • uzun süre sevgili olup ayrıldığım kızla aynı yerde oturmamıza rağmen hiçbir şekilde hiçbir yerde karşılaşmamız ve o zaman ki sevgilimle sahilde kafa dinlemek için yürüyüş yaparken eski sevgilimin bana aldığı sweatshirt üzerimdeyken karşıdan 2 kız arkadaşıyla yüzüme bakarak geçmesi ve benim 20-30 metre sonra arkama bakarken onun da arkasına dönüp bana bakması.

  sonrasında la ben bunu nasıl sevmişim derken aslında hiç sevmediğimin farkına varmak, hiçbir şey hissedememek, yanımdaki kıza karşı da hiçbir şey hissetmediğimi anladıktan sonra yalnız kurt olarak hayatıma devam etme kararı almak.
 • rüyamda gördüğüm hiç tanımadığım bir insanı, ertesi gün birebir aynı cümlelerle karşımda görmem.
 • rahmetli dedemin beraber briç oynadığı devamlı evimize misafir olduğu en yakın arkadaşının torununu yıllar geçtikten sonra kim olduğunu bilmeden paris turu esnasında tanımam.kendiside ne yazıkki rahmetli oldu genç yaşında..
 • is gorusmesi icin kemal beyle gorusmek icin gittigim yerde kemal yerine yanlislikla mehmet beyle gorusecektim demem. beni karsilayip yanlis kapidan giris yaptigimi soyleyen kisinin adinin mehmet olmasi..
 • lise aşkımla uçakta karşılaşmam, o da yetmeyip kadıköy'de, o da mı yetmeyip!? bar'da karşılaşmam, bak o da yetmedi! bakırköy'e bir mekanda karşılaştım. 2-3 yıldır karşılaşmıyorum hayatın olağan akışından sapmış gibi hissediyorum...

  hayırdır, çip mi taktın yiğidim?
 • üniversite sınavına ikinci kez giriyorum ailemle okul bahçesindeyiz bir baktım orhan'da orada. ozaman mersin lisanfen dershanesine gidiyoruz ben mf ciyim, orhan ilk sene mf ciydi aynı sınıftaydık sonta tm ye geçti. selamlaştık, sohbet ettik derken hangi sınıf dedi söyledim bende dedi. hangi sıra diye kağıtlarımıza baktık ben orhan'ın önünde oturuyorum. bu kadarı evet bence de fazla ama denetmen hoca orhan'ın komşusu çıktı. sınavda farklı kitapçıklar olsada sanırım 20 tane orhan'a matematik sorusunu verdim. sınavdan çıktık ben kazanamadığımı anladım ama o istediği öğretmenliğe yerleşti.

  oluyor işte böyle şeyler.
 • ayrıldıktan sonra şehir değiştirilir. bu esnada ex nişanlının asla tercih etmeyeceği bir şehi olan istanbul'a yerleşilir. aradan 1 yıla yakın süre geçer. bir ajansın sanat yönetmeni olarak çalışıyorken yeni iş aldığınız şirkete tasarım toplantısına gidilir. toplantı odasına geçilir. odaya girenler arasında ex nişanlınız vardır ve muhatabınız bu projede sizinle bire bir görüşecek kişidir.

  sonuç;
  gitti güzelim iş. allah'tan patron insaflıydı da bir şey demeden toplantı odasından kaçtım diye beni kovmadı ( evet gerçekten kaçtım. koşarak uzaklaştım)