şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fenerbahcenin kova yasar lakaplı, lakabının hakkını sonuna kadar veren efsanevi kalecisi. bir milli maçta 8 gol yemek de kendisine nasip olmuştur. ingilterenin kendisinden vize istemediği rivayet edilir.aydinspor maçında kariyerinin doruğuna çıkmıştır...
 • dış görünüşü itibariyle bir kaleciyi andırmazdı. hatta sporla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir tipe sahipti.
 • yıllarca fenerbahçe ve her nasılsa milli takımın kalesini koru-yama-yan, kaleci hayrettin ile birlikte yeteneksizliği ile nam salan nadide kalecimiz. gogocu olduğu söylenir.
 • (bkz: kaleci yasar)
 • rivayet odur ki kaleye yüzü dönükken gol yemiş bir kalecidir kendileri.
 • az önce televizyonda 8-0'lık ingiltere maçı hatıralarını anlatırken herkesi yarıp geçiren eski kaleci. "ben aslında çok iyi kaleciydim, bana yazık oldu" diye kendisini ifade etmiştir. bu arada kendisinin fenerbahçe forması altında iki şampiyonluk yaşamış olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.
 • dünkü 'bizim stadyum' programında kendisini savunurken tanju'nun kıs kıs gülmesi dikkatlerden kaçmamış, biz de hafif bir tebessümle şerefli galibiyetler dönemini anmışızdır.
  84'teki maçta 8 tane yedikten sonra ikinci maç için 85'te wembley'e çıkar yaşar, bu sefer de 5 tane yeriz.
  sıra gelir 88 avrupa şampiyonası elemelerine, evet ilk maç 87 baharinda izmir'de oynanır 0-0 berabere kalınır, hatta savas demiral'ın bir şutu da direkten döner.
  derken 87'deki ikinci maç için yine wembley'e çıkarız, bu sefer kalede yaşar yoktur, fatih uraz kalededir, yaşar maç öncesi tahmin yapar 'az gol yeriz' diye, ama fatih uraz da 8 tane yer, maçtan sonra fatih yaşar'a dellenip 'ne biçim abisin böyle tahmin mi olur!' der.
 • fenerbahçe bu adama rağmen 2 şampiyonluk yaşamışsa efsane olmayı sonuna kadar haketmiştir bence. bir röportajında şöyle bi açıklama yaptı ki yarıldım yerlere yuvarlandım:
  "ben çok şanssız bi kaleciydim. bana yazık oldu. ama benim şanssızlığım şurdan kaynaklanırdı. ben karşı takım forvetlerini çok iyi tanırdım, yapacakları hareketleri önceden sezbildiğim için erken hareket ederdim. ama onlar benim tahmin ettiğim hareketi kazara? yapmaz hede olur hödö olur ve ben şanssızca gol yerdim. ben aslında iyi kaleciydim"

  hadi buna inandık türkiye'de yediğin gollere bahane olarak. peki avrupada milli takımda yediklerine ne demeli. o zamanlar eurosport da yoktu. maçları gidip yerinde izleyip, notlar tutup ingiliz forvetlerini mi tanıyodun.

  (bkz: kaleci yaşar)
  (bkz: kova yaşar)
 • nasrettin hoca zekasıyla, dünyada en çok penaltı kurtaran kaleci benim dedi.dün gördüğüm kadarıyla iyi niyetli, komik, şanssız bi insan.çocukluğumun torba yaşar ı.
 • ingiltere-türkiye milli maçı öncesi atv'deki bizim stadyum'a konuk olup anılarını anlatan ve stüdyodakiler dahil herkese gülme krizleri geçirten eski futbolcu . yaşar'ın bu halinde program yapımcısı ve sunucusu faik çetinerin verdiği gazın etkisi yadsınamaz. yaşar abim 8-0'lık ingiltere maçında yenilen gollerin defans hatası olduğuna ikna etmeye çalışırken yönetmen yaşarın bariz hatalı olduğu golleri ekrana getirerek kendilerini madara etmiştir. şu sıralar marketçilikle uğraştığı rivayet edilir.