şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sezen aksu'nun eski bir vokalisti (hala kadroda olabilir, bilmiyorum). ilk defa sezen'le "bile bile"de yaptigi duetle duyulmus, sonrasinda unutamam adli duygusal bir parcayla cikmis, fakat boylesine guzel bir besteyi cok kotu soylemis, "sezen aksu'nun ekibinden de boyle acemi sarkici cikar miymis?" dedirtmistir.
  "unutamam"in basini tam hatirlayamayacagim ama nakarati soyleydi:

  bir gun eger olursem ansizin
  bilin ki hicbir seyi unutamadigimdan
  cok aci cekti desinler ardimdan,
  desinler; "olumu bir turlu unutamamaktan"
 • sezen aksu efendy'de çıktığı zamanlarda bazı skeçlerde kendisine eşlik etmiştir ki bana kalırsa travesti rolünde çok hoş bir başarı göstermiştir*.bir yeşeeeaam* deyişi vardır ki kişinin kopmasına yeterli olur*.
 • konuşalım,sevişelim,kırıştıralım diye bir şarkısı da bulunan bir insan evladı,aynı zamanda bizimkiler adlı dizinin ilk bölümlerinde de bilge'nin erkek arkadaşı rolündeydi
 • (bkz: unutamam)
 • sezen aksu'nun menajerliğini yapıyor şimdilerde yanılmıyorsam.. aynı zamanda son albümü yaz bitmeden'in kartonetindeki fotoğrafları da yaşar gaga çekmiştir..
 • platin renkli saçlara sahip bir tenordur.
 • kendisi lord of the rings uclemesinin son filmi olan return of the king de filmin bir yerlerinde elf roluyle karsimiza cikmis, hayranlarini sevindirmistir.

  kas bicimi ile turkiyede bir devrim yaratan yasar gaga, bir donem kuaforlerde "kasa yasar gaga cekmek" fiiliyle de anilmistir.
 • (bkz: radio ga ga)
 • yillar önce harbiye müzik günlerinde seyrek saclari uzunken tanistigim, cok sicak kanli ve samimi müzisyen.

  sezen aksu'nun sağ kolu gibi bir durumdadır. serçenin son iki üç albümünün fotoğraflarını kendisi çekmiştir. (bilenler bilir sezen çok nadir fotoğraf çekimi yaptırır ve herkesle de çalışmaz). çok mu iyi çekmiştir o tartışılır. ancak yaşar gaga'nın ilk ve tek albümü olan ve sezen aksu'nun prodüktörlüğündeki bu albüm -pek tutmasa da- garip bir şekilde çok güzel şarkılar içermektedir. gönül ister ki o şarkıları başkaları tekrar söylesin, yeniden dinleyelim: ilk aklıma gelenler;

  rengarenk
  mendilimde gülüşün
  unutamam
  ask acitir (ki super bir sarkidir)

  bir albüm daha yapsa yine de almam diyemeyeceğim.
 • konuşalım sevişelim kırıştıralım'a çektiği klipte kaşının şeklinden makyajına tepeden tırnağa sezen aksu'ya benzediğini hatırlar gibiyim.

  halihazırda kendini fotoğrafa ve sezen'in sağ ya da sol kolu olmaya vermiştir; son dönemde sezen'in çevresinde örülü bulunduğuna inandığım kozanın baş iplik örücülerinden olduğu konusunda düşüncelerim var, biraz ortalardan kaybolsa da sezen açık bir delik bulup hava alsa, el içine karışsa diye dua etmişliğim vardır hakkında.

  edit: yakın zamanda aldığım duyuma göre artık sezen'in menajeri değildir, bu son günlerde aldığım en iyi haberdir, demek ki eski sezenimize kavuşma ihtimalimiz hep var.