şükela:  tümü | bugün soru sor
1843 entry daha
 • ah be yaşar abi...
  sen de martin luther gibi bu söylediklerini kağıda döküp, cami kapılarına çivileseydin belki türkiye'de kitlesel bir akım yaratacaktın... belki 30 yıl savaşları falan gibi şeyler olacaktı... ama sonunda westphalia barışı da olacaktı ve türkiye islam reformu'nun merkezi olup, hem dünyayı, hem islam'ı bataklıktan kurtaracaktı...

  neyse... teşekkür ederiz, yolu açman yeter. biz yapmasak da bir gün birileri sen ve senin gibilerden esinlenip bu reformu yapacaktır. çünkü bu bataklığın daha aşağısı yok, bir gün reform olacak, olmak zorunda ve bu toplum bu bataklıktan kurtulacak.

  ***
  ayrıca:
  22.06.2016'da bysakal nick'li yazar buyurmuş :
  "ilerde islam dünyasının martin luther i olarak anılabilecek zat-ı muhterem..yolu açık olsun. "
  #61308882

  katılıyorum, mümkün...

  https://www.youtube.com/watch?v=ttgh1mr3rkk
  şu linkteki videoda çok vizyoner davranmış.

  islam'a gelenden çok islam'dan giden vardır. hem de koşa koşa...
  islam çekici değildir, islam iticidir, hiçbir yerde sevilmez. çünkü sevimsizdir.
  islam bu çehresini değiştirmediği sürece kaybetmeye mahkumdur.

  mevcut zihniyeti ve adetleri ile islam, her zaman bir "kaybeden" olmaya mahkumdur.
  inanları da bu yollardan (sünnetlerden ve kuran'daki saçma ayetlerden vs.) kurtulmadıkları sürece "kaybeden" olmaya mahkumlardır.

  ***

  umuyorum ki bu 600'lü yılların çöp ideolojisine martin luther veya yaşar nuri öztürk misali reformu çeken türkler olur ve türkler bulaştıkları bu arap dininden, türk dinini yaratıp, bunu tüm islam alemine yayarak kurtulur!
 • zaman ötesinde bir aydın.
 • hayatının son dört beş yılında da olsa hakikate ulaşmıştır. açıkça belirtmese de deizme duyduğu saygıyı defalarca belirtmiştir.
 • asiri sinirli ve egoluydu rahmetli. o sinir ve asabiyetten konuya odaklanamazdik. dini bilgisini sopa niyetine kullanirdi.
  gerci dini bilgi dedigimiz de bir takim masallar, istesen de odaklanip ciddiye alamazsin ya zaten. neyse isiklar icinde yatmaya devam etsin, ne diyelim.