şükela:  tümü | bugün
  • isik universitesi isletme bolumu hocasi, introduction to law, government and policy.. derslerine gelmektedir.
  • doğuş üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü başkanıdır. öğrenci dostu ve son derece anlayışlı bir hoca olmasının yanı sıra rusya üzerine uzmanlaşmış en iyi akademisyenlerden biridir. siyasal öngörüleri son derece kuvvetli ve isabetlidir. rusyanın tekrar süper güç olma yolunda olduğuna dair iddalı tezleri mevcuttur. siyasal bilimlerle ilgilenenler için makaleleri şiddetle tavsiye edilir.
  • yeni yuzyıl yayınları'ndan cıkan kitabının adı batı'ya direnen devlet rusya. 1000 yıllık rusya tarihine goz atmak icin faydalı bir kaynak olsa da panslavizme karsi turk tepkisi niteliginde yanlı bir tavrı var kitabın bir akademisyenin calısması boyle olmamalıydı diye dusunduruyor.
  • turk deniz kuvvetlerinde uzun yillar binbasi olarak gorev aldiktan sonra kendi istegiyle emekli olmus ve akademik hayata atilmistir. bircok universitede bolum baskanligi yaptiktan sonra istanbul aydin universitesinde uluslararasi iliskiler bolum baskanligini yurutmekte olan ve introduction to law derslerine giren ayrica rusya , kafkasya ve ortadogu hakkinda ileri derecede bilgisi olup bu konu hakkinda bircok yerli yabanci universitelerde ders vermis buyuk insan. ders isleyisi ve tayfun talipoglunu andiran sesiyle bize hukugu sevdiren kisi olmustur kraldir, bastacidir. ayni zamanda gencliginde texas nato savunma kolejinde ogrenim gormus ve oranin havasindan cok etkilenmis olacak ki gunumuzde hala kovboy cizmelerini giymeye devam etmektedir.

    edit: imla
  • istanbul aydın üniversitesi akademik kadrosu içerisinde yer aldığı sırada, hakkında çeşitli şikayetlerde bulunulan öğretim elemanı. günümüzde haliç üniversitesinde çalışıyor. ilgili şikayetler sözlükte (bkz: götümüze girebilir) kapsamına alındığı için belirtilmemiştir.
  • dünyanın en iyi ders anlatan hocalarından biridir. dersin birinci saniyesinden sonuncu saniyesine kadar ilginin ve dikkatin tavan seviyede kaldığına hiç şahit olmamıştım. rusya ve terörizm konularında muhteşemdir. kendisini daha stratejik ve iyi konumlarda görmek isteriz.