şükela:  tümü | bugün
 • mitde nuclear phyics dalinda doktorasini bitirip turkiyeye donmus, simdilerde bogazici fizikte part time calisip c ve algorithm dersleri veren hoca. bugun kafasini utuledim kendisinin umarim kizmamistir.
 • yeditepe üniversitesi bilgisayar mühendisliğinde öğretim üyesi. algorithms and computer programming, microprocessors and microcontrollers, advanced probability theory for discrete systems (yüksek lisans) dersleri vermektedir.
 • bogazici universitesi fizik ve elektrik elektronik bolumlerini cift anadal yaparak 3.83 ortalamayla bitiren, los alamos neutron science center'da asistanlik gecmisi bulunan mit doktorali zeka kupu hocamiz. mit'den doktora aldiktan sonra sirf sevdigi kadin turkiye'de yasamak istedigi icin bol sifirli maaslari elinin tersiyle iten son sovalye :)
 • her şey, güzel bir yazsonu günü yine internette gezmeye çıkmış google bot'ların googlea döndüklerinde "abi bak bi, acayip bi adam buldum" demesiyle başlamış, şu vakit itibariyle arkasından "gelin olmuş googlea gidiyorsun" şarkısı söylediğimiz muhterem.

  halbuki biz onu öğreten adam bildik, belledik; egosuyla, zekasıyla bizi dövmesinden hep keyif aldık. bilgisine ve olgunluğuna, "adam gibi adam"lığına gıpta ettik. çoğul şahısla konuştum, kendisini bilip de böyle düşünmeyen pek azdır çünkü.

  ben şahsen etrafında yedi kere dönmüş, kendisine yüz sürmüş bir insanım. parmağına da çapıt bağlayacaktım, kovaladı.
 • (bkz: noogler)
 • (bkz: googler)

  noogler'lığımız mı kaldı be...

  kimliği de açık ettik, ama nal kadar yazı yazmıştık bloga zaten ne olacak.
 • intertech'e geçmiş. ah be hacı google bırakılır mı.*
 • şimdilerde talentra isimli bir ik firmasında "iyi mühendis seçme" girişiminde olan, taşaklı abimiz.

  kendisiyle yaptığımız mülakatın sonlarında, şimdilerde konuşmakta olduğum büyük bir firmaya söz geldi. "seni belki dublin ofisine verebilirler, biz dublin'deyken..." diye başlayan bi cümle kurdu, o an "bu adamda bişeyler var" diyerek yao ming suratına büründüm. daha sonra bir googler olduğunu öğrendim. konuşmanın o aşamasına gelinceye kadar da bir googler olduğunu belli etmeyecek kadar mütevazi bir abimiz bu arada.

  daha sonra eve geldiğimde linkedin profiline baktığımda, boğaziçinde çap, ardından mit'de nükleer fizik, daha sonra google'da 1.5 sene kadar sre olduğunu öğrenip tavaf maksadında http://www.safkan.org/blog/ adresindeki bloguna 7 http request gönderdim.

  "bu gader güzel bi adam özgür yazılım günlerinde sunum yapsa ne güzel olur, dur dürteyim de sunum yapsın" diye düşünürken zaten kendisinin sunum yapacağını öğrendiğimde ise gözümden bir damla yaş aktı.

  özel bir nedenden sunumuna katılamasam da arkadaşlardan duyduğuma göre bugünkü sunumlardan en güzel ikisine imza atmış kafa adam, mühendis.

  ek: dünya gözüyle gördüğüm, ete kemiğe bürünmüş en taşaklı türk bilişimci