şükela:  tümü | bugün
 • şikago üniversitesi tarih bölümü öğretim üyesi.

  eklemedir koca konak: şikago'da öğretim üyesi değil doktora öğrencisiymiş ve elan boğaziçi üniversitesi'nde misafir öğretim görevlisi olarak ders veriyormuş.
 • michigan üniversitesi tarih bölümünde ermeni çalışmaları alanında postdoc çalışmaları yapan chicago üniversitesi mezunu türk akademisyen. şimdilerde boğaziçi üniversitesi'nde misafir öğretim üyesiymiş.

  web sitesi - http://www.ytcora.com/

  academia - http://umich.academia.edu/yasartolgacora

  katıldığı bir podcast - http://www.ottomanhistorypodcast.com/…man-east.html
 • beyninde bir kütüphaneyle dolaştığına inandığım, anahtar kelimeyi girdiğinizde katalog sunan akademisyen .
  kendisine bir keresinde bir kitaptan bahsetmiştim, 2 gün sonra konuştuğumuzda kitabı okumuş, öğrencilerin fikirlerine çok kıymet veren kıymetli biri. herkese o kadar ilgi gösteriyor ki kendinizi onun için ve akademi için özel biri sanıp başkalarına da o ilgiyi gösterdiğinde kıskanabiliyorsunuz.
  içten içe ekşi'de yazar olduğundan şüphelenmiyor da değilim...
  kütüphanelerde saatlerce vakit geçirip bir şey yapamayan kifayetsiz muhterislerden değil yaptığı işi mesele olarak görüyor adam. tabii bütün hayatı boyunca kütüphanelerde çalışmaktan yaşamayı pek beceremediğini, fakat buna da içten içe direndiğini ve bu haliyle artık 'mutlu' olduğunu düşünüyorum. kendisini ben de şu anda londra'da bir cumartesi gecesi kütüphanede çürürken hatırlamış bulunmaktayımdır...