şükela:  tümü | bugün
 • münir özkul'un oynadığı en sağlam karakterlerden.fabrikatörle olan "ben yoksul yaşar usta! sen, fabrikatör..." repliği ile damardan girer.
 • repliğin tamamı şöyle:
  yaşar usta-saim beyi görecektim.
  sekreter-randevunuz var mi?
  yaşar usta-yok.ama yaşar usta derseniz beni kabul eder.çok önemli.
  sekreter-hiç sanmıyorum ama bir sorayım.(telefonda) saim bey, yaşar usta diye biri sizinle görüşmek istiyor.peki efendim.(yaşar usta'ya) sizi bekliyorlar, buyrun.
  (içeri girer)
  saim bey-söyle ne istiyorsun?
  yaşar usta-bak beyim, sana iki çift lafım var.koskoca adamsın.paran var, pulun var, herşeyin var.binlerce kişi çalışıyor emrinde.yakışır mı sana ekmekle oynamak.yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak.ama nasıl yakışmaz.sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saaddeti çok gören.anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor.ama ben boşuna konuşuyorum.sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum.hıh.sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi saim bey.sen mi büyüksün.hayır ben büyüğüm, ben, yaşar usta.sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç.gözümde pul kadar bile değerin yok.ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç birşey yapamayacaksın.yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi.çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız.bizler birbirimizi seviyoruz.biz bir aileyiz.biz güzel bir aileyiz.bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun.dokunma artık aileme.dokunma çocuklarıma.dokunma oğluma.dokunma gelinime.eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemis olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni.anlıyor musun.vururum ve dönüp arkama bakmam bile.(çıkar)
 • bizim aile filminin esas ismi, yiğit adam, babamız.
 • dost meclislerinde '...sen mi büyüksün ? hayır ben büyüğüm...' geyiğini yapmamıza olanak sağlayan yılların yaşar ustası.. bizim aile filminin babası...
 • tuzla tersanesinde en iyi gemi dümen ayarını yapan ustadır.
 • güzel bir aşçıbaşı ismi örneğidir. yemek dağıtımında eserinin başında bulunuyor, porsiyonları isteğinize göre ayarlıyor ve yemek seçimi yapmanıza imkan tanıyorsa tuttuğu kepçenin altın olmasını dilemek yapılabilecek en güzel şeydir. okul, işyeri, restaurant, sanayi, ... neresi olursa olsun yaşar ustalerla iyi geçinilmeli, onlara güleryüz ve hoşgörü gösterilmelidir.
 • ezbere bildigim bir trad in sahibi mukemmel insan..ey uur su kisacak hayatta kimi ornek aliyorsun deseler tek saniye dusunmeden "yasar usta" derim..
  nicin;

  1-işinin ehlidir
  2-ailesine karşi sevkatli aile içinde pratik cozumler ureten kollayan seven babadir
  3-ailesi disindaki ilişkilerde ilimli olsa da eger ustune geliniyorsa gozunun yasina bakmaz karsisindaki nin

  "munir ozkulun oskarlik bir performans sergileyerek canlandirdigi yasar usta turk sinema tarihinin unutulmaz bir ismidir "-vitor baia- (bkz: ciddi bir şey konusurken alakasiz espri yapmak)
 • burma kadayıfları. bakırköy'de de vardır. gerçekten güzel burma kadayıf yapar.
 • gebze oto sanayi'de, karting pistinin hemen e-5 tarafında her türlü arabanın her türlü parçasından anladığını iddia eden oto tamircisi.