şükela:  tümü | bugün
 • hiçbir zaman anlayamadığım sebeptir. sanatçı ruhlu, kızını seven, kızının sevdiği, kendi uçağına sahip olacak kadar hali vakti yerinde bir adama kızına vermeyeceksin de kime vereceksin o kızı?

  hani fakir desen değil, kumarı içkisi var desen yok, kızına kör kütük aşık, ama sen hala diretiyorsun.

  ne ayaksın yaşar usta?
 • derdine sokayımdır.
 • yaşar usta'yı işten atan zihniyetin yandan yemişidir, etme bulma dünyası yaşar usta. sen yaşlısın, emekçisin ama evlatlarının kurduğu ailelerin kızları şimdi, seni işten atanların babadan zengin torunlarının kucağında olmak için şekilden şekile giriyor.

  ah yaşar usta, ne haklısın ne haksız.. kadın gibisin yaşar usta, hayat gibisin.
 • ne olursa olsun bize eğlenceli anları izletmiştir.
 • gürültü yapmasıdır.

  mesela benim babam da evin etrafında her akşam işten motoruyla dönen adama demediğini bırakmaz. adamın her gün kulaklarını çınlatıyor. yarın bu adam gelsin babamdan kız istesin.

  döver adamı babam.

  yaşar usta büyük adammış.
 • çöpçüler kralında babası haceri neden zabıta şakire vermiyorsa o sebepten vermemiştir.atakçılık genlerde var şener babanın rollerinde,hiçbir kayınpeder atakçı bir damat istemez.

  ulan ne kadar ciddiye almışım fark etmeden.
 • hem gerçek hem mecazi anlamda aklının bir karış havada olmasıdır.
 • yaşar usta'nın büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi saim bey'e attığı tiradı bilmeyen tarafından sorgulanır ve anlaşılmaz.

  https://www.youtube.com/watch?v=pfgdcebnmlc

  paranın, zenginliğin, fabrikaların, uçakların bilmem nelerin, yaşar usta'nın gözünde pul kadar değeri yoktur.

  kimdir kardeşim vecihi? babadan kalan parayı yiyen, altına aldığı uçakla vızır vızır kızın etrafında gezmekten başka bir şey yapmayan, edep adap bilmeyen, saygısız, züppe herifin tekidir. evet sevecek, sevdiğinden vazgeçmeyecek, peşinden koşacak, her imkanı ihtimali zorlayacak kadar delikanlıdır ama bir aile babası portresi çizememektedir. yaşar usta için önemli olan parası pulu değil, karakteridir. en başta, işi olsun, ekmeğini alnının teriyle kazansın ister yaşar usta. kızını sevsin, büyüğünü küçüğünü bilsin, saygılı terbiyeli efendi olsun, ondan sonra kızını değil canını istesin yaşar usta'dan, kendi elleriyle teslim ettiğini görecektir.

  peki sonunda ne oluyor da kızı vecihi'ye vermeye razı oluyor?

  bakıyor kiiiiii kendi ne derse desin, ne yaparsa yapsın, analarının da yardım ve yataklığı ile, kızlarını zabtedemiyor, karısı ve kızları kendisini ayakta uyutup, bir işin ucundan tutmayan oğlanları damat diye eve dolduruyor, en sonunda adamcağız pes ediyor. zaten vecihi de o sırada adamlığın kitabını baştan yazmış, evlenmek için biriktirdiği parayla borcu ödemiş, sevdiği kızın ailesini zor durumdan kurtarmıştır. hasılı, evdekilerden daha kötü bir damat olamayacaktır. kızını sevdiğinden de emin olmuş, evliliğe rıza göstermiştir.

  öyle senaryo gereği falan diye atıp tutmak olmaz.
 • (bkz: #29200516)
 • sonunda verdi işte