şükela:  tümü | bugün soru sor
  • baba bu şarkıda öyle bir "yaşayamadım" der ki allah katında 100 isyan cümlesine bedeldir. ayrıca müslüm gürses şarkının sözlerini şiir olarak okuma ekolünün ayarını biraz fazla kaçırmış olacak ki önce 3/4 ünü şiir olarak okur, sonra o kısmı söyler, geri kalan 1/4'lük kısmı 2/4'lük kısımla birleştirip şiir olarak okur. sonra orasını da söyler. matematik formülü gibi oldu ama siz şimdi şarkıyı dinlemezsiniz, yazılı olarak açıklıyayım istedim.

ayrıca; babaya katılıyorum, yaşayamadım ulan!
  • isyan parçası. dozajında alınız.

neredeyse gelecek ömrümün sonu
    gönlümce tek bir gün yaşayamadım
    sarmış etrafımı çıkmaz sokaklar
    kendime göre bir yol bulamadım
  • muhteşem bir müslüm baba şarkısı
    http://www.youtube.com/…0fi2ucsybuu&feature=related
  • gece gece beni benden alan dertlerime dert katan, yüksek miktarda isyan içeren bir müslüm baba şaheseri.

dertlerle doluyum yıllardan beriii
    ömrümce tek bir gün yaşayamadım
    .....
    der ve gider.
  • saf arabesktir. ne sevgiliye özlem ne kavuşamamak ne de aşkın itiraf edildiği bir şarkıdır. direkt hayatın kendisine isyan vardır. şiirli versiyonunda ilk entry'de belirtildiği gibi baba öyle bir "yaşayamadım" der ki anlatmaya kelimeler yetmez.

gençliğim gitti de yaşayamadım.
  • yani şu şarkıyı dinlemek tarif edilmez bir zevktir be abicim. nasıl desem, nasıl anlatsam bilemiyorum ama baba öyle okuyor, öyle söylüyor ki, çektiğin tüm çileler film şeridi gibi gözünün önünden geçiyor.