şükela:  tümü | bugün
 • "97'lik bir delikanli" baslikli bölümü ile yunanistan'in yanya kentinden istanbul pendik'e yerlesmis ve cumhuriyetin kurulusunu takiben 40 yil boyunca demiryollarinda hizmet vermis lütfü karadağ'i tanıtan, "protokolde bir hanımefendi" bölümünde kıbrıs'ın ilk türk sehidinin esi adile alpaslan'ı tanıtırken kıbrıs tarihinin son 80 yılına ısık tutan, "sara'nin anılarıyla molakanlar" bölümü ile türkiye nüfusunun yüzde doksanının birhaber olduğu i. dünya savaşı sırasında rusya'dan türkiye'ye göç ettirilmis molakan ırkını bizlere tanıtan, trt türk ekranlarında yayınlanan belgesel niteliğindeki televizyon programı.
  dolayısıyla sıradan insanların hiç de sıradan olmayan hikayelerini ele alan ve artık bir çöplüğe dönüsmüs türk televızyonculuğu da göz önüne alındığında düsüncesizce karalanmadan önce daha dikkatli izlenmesı gerektiğine inandığım yapım.
 • türk televizyon dünyasının standartlarına fazla sayılabilecek, belgesel tadında bir program. dışarıdan bakınca bir hayat, içine girince bin hikaye düsturuna sahip bu programın yollarının kesiştiği hayatlar/bellekler beklentileriniz de ötesinde bir yolculuğa çıkarabiliyor sizleri.

  hoş ve basit bir arayüze sahip sitelerinden de fikir sahibi olabilirsiniz;
  http://www.yasayanbellek.com/

  facebook sayfasından da bir kaç fragmana da ulaşabilirsiniz;
  https://www.facebook.com/…an-bellek/220460677981292
 • bu akşam trt türk'te 19.30'da antakya galası ile 2. sezon bölümleri başlayacak sözlü tarih belgeseli. kaçırmamanızı tavsiye ederim.