şükela:  tümü | bugün soru sor
  • taş kesilmiş bir sabırla övünen ruhların, mücadele konusundaki korkaklığının sorumsuzluk üzerine iz düşümünden gelen adaletin varlığı haklı çıkarılmak istenir. bu benliğin içsel oyunlarından biridir; kaybolmuş ruhların basitçe var olması haklı çıkarmak adına ortaya koydukları.

    acımasızca akan zamanın yolculuğunda dünya dönüşüyle eskiyen çevrelerinden, eskiyen suratların kaçmak isteyenlerin bir fotoğraf karesi misali zamanı durdurma istekleri, göreceli bir sakinlik ve durağanlık sağlar. sanki o fotoğraf karesi yıpranmayacak, o karenin dışında kalan tüm sahneler aslında birer yanılsama gibi akıp geçerken, gerçek olan sadece o kare olacak.

    gerçeğin acımasızca tokadını yiyen benlik daha uykusundan uyanır ve yüzünü yıkamaya fırsat bulamadan kendini idrakını zorlayan bir hengamenin içinde bulur. zahir olarak kabul ettiği atmosferin içinde kaybolan bir oksijen molekülü gibi artık mutluluğu tatmaya hazırdır. bir kere kaybolduktan sonra iç dünyanın hezeyanları arkada bırakılarak mutlu olmanın hazır olarak satılan kalıpları alınır ve doldurulmaya çalışılır. hareket sürekli hareket, değişim sürekli değişim, yenilik sürekli yenilik gibi düsturlar ile bir logic devresinin içinde lack box misali input ve output arasındaki process önemsiz hale gelir. istekler yağar çevreden, her ortamın içinde sürekli bombardımana tutulan ruh, bir oksijen kafası yaşar gibi uçuşuna devam eder.

    ciğerler hareketine devam eder de nefes alınır mı bilinmez. yaşayan ölü olmanın tadı bir başkayken meşakkatli bir yolculuğa çıkmayı terk edip zamanında durağanlığı kabul etmiş ve anlamsızlığa tıkılı kalmış zavallı bir ruhtan hakikate olan yolcuğu beklemek düşük bir ihtimal. lakin bu düşük ihtimaller içinde bile açılan kapıların ve davetkar lütufların bu insanı nereye sürükleyeceği bilinemez.

    eylemin içinde kaybolup, çabalamanın içindeki gerçek anlamsızlığı gördükten sonra, ona hakikatin kapısı gösterildiğinde hiçlikten dem vurup ağzında sigarası ile ahkam kesmeyi bırakıp doğrudan yola koyulmak için fırsat araması muhtemeldir.