şükela:  tümü | bugün
  • insanı çok fena arada bırakan bir eylem. versen bir türlü vermesen bir türlü.

tamam restoran vs. yerde tipler havuzda toplanıp dağılıyor ve kıdemlerine göre alıyorlar(ki almalılar da) oralarda sorun yok da böyle eve sipariş getiren yaşça büyük kuryeye, sucuya vs.'ye verildiğinde bir garip hissediyor insan.

geçen hafta tembelliğim üzerimdeydi ve marketten sipariş istedim. yaşça büyük bir abi siparişi getirdi ki aslında kasap reyonunda çalışıyor kapıda görünce anımsadım. böyle ezile bezile bahşiş verdim ki sanıyorum çok böyle sipariş işlerine bakan birisi de değil. o günlük bir durum oldu ve getirdi. bugün aynı markete gittim "hoşgeldin abi" dedi, yüzüne bakamadan alacağımı alıp kaçtım marketten.

belki bendeki ağır takıntıdır bilemiyorum ama çok utandım ya. niye böyle necati?
  • geçen yaz yemeğe gittiğimiz restoranda, iki tane vale görevlisi vardı, iki tane amca daha doğrusu. ayak üstü sohbet edince öğretmen olduğunu öğrendim birinin.
    çocukları okuyormuş ve ek gelir için yazları bu tarz işler yapıyormuş.
    içim burulmuştu, üzerinde 'akşam serin olur bey' el örmesi marka yeleğiyle arabalara koşturmasını izlerken.
    aracımız gelince kapımı açmak istedi yapmayın hocam dedim kapı koluna uzanan ellerini sıkarak..
    bahşiş verirken çok utansam da, araya sıkıştırıvermiştim.