şükela:  tümü | bugün soru sor
 • karşı olmadığım eylem. geçenlerde bu konu ile ilgili bir arkadaşımla konuşurken açık açık sordum kendisine böyle bir ilişki yaşarken kapalı kapılar ardında mı yaşarsın diye evet dedi. ne acı.
  hem beraber olmak ister hem de kapalı kapılar ardında yaşamak ister. toplum hazır değilmiş. yatarken toplum aklının ucuna gelmez.
  eğer biriyle bir ilişki yaşanıyorsa yaşanan beraberliğin arkasında durmak yakışır.
 • yaşça büyük olan kadın zaman gelir sahip olduğu ufaklıktan daha ufaklık olur. yaşça büyük olmanın ilişkide de olgun olması gereken taraf olmak demek olmadığını gösterir.
 • çok istisnai durumlar haricinde sağlıklı bir ilişki değildir. genellikle kendinden küçük erkeklerle ilişkiye giren kadınlarda ego sorunu vardır. aynı şekilde yaşça kendinden çok büyük bir erkekle ilişkiye girmek de doğru değildir. yaşça büyük olan şahıs bilerek ya da bilmeyerek karşısındakinin gençlik enerjisini emer. bunu öylesine sinsice yapar ki bazen anlaması yıllar sürebilir.
 • ilişkinin erkek tarafının annesinin kadının yaşça büyük olduğunu öğrenince anında red oyu kullandığı ilişkidir.
 • yaş farkından kasıt 3-5 ise, çok da güzel sonuçlar verebilen ilişkidir. ama genellikle ilişkinin geleceği muallakta olur. sonunun nereye varacağı bilinmez. ancak yaşadığının tadını çıkaran iki insan rastlaştıysa, hatıralarda en güzel yerini alacaktır yine de, mutlaka.
 • cesur olmayı gerektirir. toplumsal normlara uygun düşmeyen bir durumdur lakin toplumun normları bireyin normlarına uyacak diye bir kural yoktur. kişi en azından kalbine kimin taht kuracağına kendisi karar verebilmelidir. aile ve toplum konusunda cesur davranabilecek kişiler için arada duygusal ve ruhsal uyum olduktan sonra tadından yenmeyecek bir durum olabilir. her şey size bağlıdır.
 • (bkz: the rebound)
 • son dönemde özellikle genç erkeklerde gözlemlediğim bir davranış biçimi. açıkça "şu yaşın altındaysan görüşmeyelim." diyeni bile çıkabiliyor. ha bundan şikayetçi miyim? hayır!
  yaşça büyük kadınlarla olmaktan hoşlanan erkekler arttıkça yaşlanmaktan korkmaz oluyor insan, ehehe.
 • (bkz: #16152475)

  pek bir farklılık yoktur.

  avantajı: daha büyük olan hatun kısmı, naz, kapris, aman elime bile değme kısmı ile vakit kaybetmez.

  dezavantajı: anneniz çok kızar benden demesi.
 • genç kadınların "ya bu erkekler hiç de olgun değil" tribi keserken, erkeklerin "hayat mücadelesi" ile bir anda eblehleştiği, sindirildiği, ruhsuzlaştırıldığı ülkemde, üzerine yüklenen onca sorumluluk ve görevden sıkılıp içinde bulunduğu durumu nesil farkından dolayı ailesine dahi anlatamayan, en yakın arkadaşları da aynı dertten muzdarip olduğundan sığınacak liman bulamayan türk erkeğinin ani olgunlaşma sonucu bir anda ihtiyaç duyduğu ve çoğu zaman da ilaç gibi gelen tecrübedir.

  bu aralar bu tip ilişkilerin çoğalmasının nedeni genç erkekler* için oldukça ağırlaşan hayatta kalma mücadelesi ve hayattaki başarının sadece para ile ölçülmesi olduğu halde bu genç erkeklerin bu kavramlarla yetiştirilmemiş olmasıdır. bu yüzden, erkek tarafın çocukluğunu yaşadığı seksenlerde genç kızlığını yaşamış, o günün değerlerini bilen kadınların şefkatli kollarına sığınmak istiyor bu genç erkekler.