şükela:  tümü | bugün
 • besiktas tekerlekli sandalye basketbol takimi'nin tek bayan oyuncusu. gecirdigi trafik kazasi sonucu tekerlekli sandalyle yasamak zorunda kalan, ayni kazada tum ailesini kaybedince yalniz besiktas ve ilhan mansiz sevgisiyle hayata baglanan, yoneticiler ve ilhan mansiz'in cabalariyla turkiye'de kadinlara yonelik bir engelliler spor aktivitesi bulunmamasi ayibinin bir cilvesi olarak besiktas tekerlekli sandalye basketbol takimi'nda kendine yer bulan, ve takimdasi olmaktan gurur duydugum sporcu.

  kendisiyle ilgili cikan haber asagida bulunabilir:

  http://www.tsd.org.tr/…php?id=10&type=0&haberid=155
 • kenya kökenli milli atlet. 11 aralık 1996 doğumlu

  2016 rio olimpiyatları için gerekli baraj müsabakalarını geçerek, ülkemizi hem 5000 metrede hem de 10000 metrede temsil etmeye hak kazandı. dereceleri, bir diğer kenya kökenli devşirme atletimiz olan meryem akda'dan çok daha iyi. üstelik ondan daha genç. rio'dan madalyayla dönmesini umuyoruz.
 • avrupa atletizm şampiyonası 10.000mt de tek başına koşuyor yarış bitmedi ama uzak fark attı arkadaki gruba.
  yayın ntvspor...
  edit: 31:12:86 ile 1. oldu böylece kendisine ait 23 yaş altı avrupa rekorunu da geliştirdi.kendisi 19 yaşında.
 • çikolata renkli milli atlet.

  amsterdam'da 2016 avrupa atletizm şampiyonası finalinde 10 bin metre finali'nde an itibariyle 31.12.86'lık derecesiyle şampiyon olmuştur.

  bu derecesiyle hem altın madalyayı aldı hem de 23 yaş altı avrupa rekoru'nu kırdı.
 • altın madalyayı kapmıştır. tebrik ediyoruz!
 • 2016 avrupa atletizm şampiyonası kadınlar 10 bin metre finalini 31:12.86'lık derecesiyle kazanan 19 yaşındaki devşirme atletimiz. kendisine ait olan 23 yaş altı rekorunu kırdı. yılın en iyi 12. derecesi. şampiyonanın ilk madalyasını almış olduk.
 • dopingi çıkardıktan sonra derecesinin kaç olduğunu merak ettiğim atlet.
 • kenya türklerindendir kendisi. tebrikler.

  umarım sonradan doping konuları kıçımıza girmez. öyle alıştırdılar çünkü.
 • http://www.telegraph.co.uk/…mpeting-for-turkey---t/

  şu gördüğümüz makaleye dikkat edersek, kendisi 18 yaşına kadar kenya'da yaşamış, önceki adıyla yaşamış ve yakın tarihe kadar yasemin can adı söylendiğinde farkedemiyormuş bile. türkiye'ye en fazla birkaç kez gelmiş, ayak basmış birisinin başarısıyla övünmek de ilginç doğrusu.
 • türkiye milli takımını temsil etmesi anlamsız olan birçok sporcudan biri. olimpiyatlara ve atletizm şampiyonalarına geçmişe göre daha fazla sporcu ile katılmakla övünüyorlar da bunlardan kaç tanesi gerçekten türkiye'de yetişmiş? kaç tanesi say desen 2 tane türk yemeği sayabilir? kaç tanesi türkiye'nin gençlerine sunduğu spor imkanlarını yansıtıyor? yansıtmayı geçtim, türkiye'de bir spor salonu adı söyle desen söyleyemezler. bu kadar anlamsız işler yapmayın lütfen, sinirlendirmeyin beni.